Виступ Лії Ахеджакової проти путінського режиму спричинив фурор: як відреагували росіяни. Відео

Виступ Лії Ахеджакової проти путінського режиму спричинив фурор: як відреагували росіяни. Відео

Відома російська акторка театру та кіно, 83-річна народна артистка РФ Лія Ахеджакова виступила проти путінського режиму. Вона заявила, що обурена, оскільки найкращим представникам інтелігенції надають звання шпигунів.Також Ахеджакова висловила підтримку журналістам телеканалу «Дощ» та видання «Медуза». Відповідний виступ артистки на церемонії вручення призу глядацьких симпатій Theatre-Goer Star у Московському театрі імені Вахтангова, коли її нагородили в почесній номінації «Легенда сцени», опубліковано на YouTube-каналі «Настоящее время» (щоб подивитися відео, прокрутіть сторінку до кінця).

«Нині смисли стали змінюватися. Що таке «іноагент»? Ну, це ж шпигун! Він ходить тут, нюхає, на нас доносить і руйнує наше життя. Це «іноагент». Але чому звання «іноагента» присвоюється зараз найкращим людям професії? Найкращим!» – сказала акторка.


Ахеджакова додала, що шпигунами називають найкращих журналістів, правозахисників, а також її друга, політика Льва Пономарьова. Крім того, за її словами, журналістів телеканалу «Дощ», видання «Медуза» та учасників організації «Меморіал» також називають «іноагентами».

Лія Ахеджакова виступила із промовою.

«Просіть, що я так… Мені ніде це сказати. Але тут сидять люди театру, і я знаю, що ми розуміємо одне одного. Над головою «Меморіалу» Юрієм Дмитрієвим п’ятий рік знущаються. То 13 років дають (колонії. – Ред), тепер 15 за те, що він відновлював імена розстріляних ні за що під час Великого терору. Це герой нашого часу. І ми всією країною дивимося, як п’ятий рік мучать цю людину», – емоційно висловилася акторка.


Лія Ахеджакова виступила із промовою.

Свою промову вона завершила запитанням із п’єси «Гамлет» Вільяма Шекспіра «бути чи не бути?».

До речі, Лія Ахеджакова не боїться висловлювати свої опозиційні погляди щодо російської влади, вона неодноразово публічно говорила про підтримку України у протистоянні з Росією.

Росіяни розділилися в думках: одні підтримали акторку і засипали її компліментами, інші розкритикували і почали насміхатися над знаменитістю.

«Ліє Ахеджакова, Ви справжня людина. Безмежна повага за талант і громадянську позицію», «Прекрасна, безстрашна, усіма улюблена Лія Ахеджакова», «Одна з небагатьох, хто вибрав совість, а не конформізм», «Людина з великої літери», «Соромно, що ми сидимо і нічого не робимо», «Маленька смілива жінка», «Як ще ОМОН не увірвався і не поклав усіх», «Найкращим?», «Найкращими вони самі себе призначили?», «Хотілося б дізнатися, хто ці люди, які їй аплодували», «Божевільна, а ті, хто аплодував, потенційні зрадники», – пишуть люди.

Користувачі мережі залишили свій відгук.
Користувачі мережі залишили свій відгук.
Користувачі мережі залишили свій відгук.

Додамо, що в мережі навіть почали робити меми з акторкою, проте вони не мають жодної реакції.

Мем із Лією Ахеджаковою.
Залиште свій коментар