Висока ефективність і ризик міокардиту: що потрібно знати про вакцину Moderna, якою будуть щеплювати українців

Висока ефективність і ризик міокардиту: що потрібно знати про вакцину Moderna, якою будуть щеплювати українців

Україна отримала першу партію вакцини від коронавірусу компанії Moderna. Її надав уряд Сполучених Штатів у межах глобальної ініціативи COVAX.Цей препарат – один із найпопулярніших у світі. Його вже використовують у США, Канаді та Євросоюзі. Однак, за даними вчених, після вакцинації можуть виникати серйозні побічні ефекти, пов’язані з роботою серця.

Що потрібно знати про вакцину і кого нею будуть щеплювати – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.


Скільки вакцини привезли і хто її отримає?

18 липня в країну доставили 2 000 040 доз препарату. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, ця партія призначена для вакцинації організованих колективів і професійних груп із попередніх етапів вакцинації.


Україна отримала вакцину Moderna

«Розроблена американською компанією Moderna мРНК-вакцина схвалена ВООЗ для екстреного застосування. Це означає, що після повного курсу вакцинації можна буде отримати міжнародний сертифікат. Повний курс щеплень передбачає введення двох доз вакцини з інтервалом у 28 днів», – зазначив міністр.

Що потрібно знати про вакцину Moderna?

Офіційна назва вакцини – mRNA-1273. Її розробкою займалася американська біотехнологічна компанія Moderna. Препарат належить до нового типу РНК-вакцин, тобто являє собою не розчин ослаблених вірусів і не їхні білки, а чистий генетичний матеріал збудника – його РНК (багато в чому розробка схожа на вакцину від Pfizer).

Важлива перевага Moderna – умови зберігання. Препарат залишається дієздатним за температури -20 °C, тобто його можна зберігати в звичайному холодильнику. На відміну від Pfizer, яка потребує температури -70 °C.

Ефективність захисту від COVID-19, що забезпечується вакциною через 14 днів після введення першої дози, становить приблизно 92%. Всього потрібно ввести дві дози з інтервалом у 28 днів.

Moderna успішно працює проти нових штамів коронавірусу – зокрема, Альфа (британський), Бета (південноафриканський) і Дельта (індійський). Рівень захисту фахівці оцінюють «від хорошого до відмінного».

Вакцина від коронавірусу компанії Moderna

Які можуть виникнути побічні ефекти?

Тут список стандартний: біль у місці уколу, набряк і почервоніння, занепад сил, головний біль, озноб і болі в суглобах. Також існує ризик сильної алергічної реакції через несприйняття компонентів. Утім такі застереження стосуються й інших вакцин.

Крім того, управління із санітарного контролю за продуктами і медикаментами США стверджує, що після вакцинації Moderna існує підвищений ризик міокардиту (запалення серцевого м’яза) і перикардиту (запалення тканини, що оточує серце). Ці хвороби викликають у людей задишку, сильне серцебиття і біль у грудях. Однак такі випадки дуже рідкісні.

Зараз вакцину Moderna використовують у Євросоюзі, Великобританії, США та Канаді. А на Всесвітньому конгресі вакцин цей препарат переміг у категорії «Найкраща нова технологія».

Залиште свій коментар