Військова ЗСУ, яка перейшла на бік Росії, поскаржилася на втрату житла в Криму

Військова ЗСУ, яка перейшла на бік Росії, поскаржилася на втрату житла в Криму

Російські окупанти Криму вирішили через суд позбавити квартири колишню військову Військово-морських сил України, яка у 2014 році перейшла на бік країни-агресора.



Водночас житло було отримано колабораціоністкою 2007 року від третього президента України Віктора Ющенка. Про скандальний інцидент із мешканкою Севастополя написало «Радіо Свобода» (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Тетяна Шевчук розповіла, що день, коли їй вручили ордер на службове житло після 11 років армії у званні старшого матроса, став для неї дуже щасливим. Адже до цього родина із трьома дітьми мусила мешкати в тісній 16-метровій кімнаті гуртожитку.


Жінка спершу працювала кухаркою, згодом – бухгалтеркою, а ще пізніше – зв’язківицею. Однак під час окупації Криму Росією вона вирішила залишитися в Севастополі, де живе з дитинства, і, зрадивши присягу на вірність Україні, перейшла на службу до ворога.

Тетяна Шевчук з родиною біля будинку, в якому 2007 року отримала квартиру від України

«Після «приєднання» до Росії я продовжила служити в Збройних силах РФ. Наша частина перейшла в підпорядкування «Бельбеку» (військового аеродрому. – Ред.), льотної авіації. Усе керівництво прийшло з Ростова. Ми вважалися інтегрованими. На нас весь час говорили: «Інтегровані, зрадники Батьківщини«, – розповіла Шевчук.


А наприкінці 2014 року жінка впала і травмувала спинний та головний мозок, зазнала перелому основи черепа, а також шийних хребців. Зрештою вона оформила статус про інвалідність, адже ледь не втратила здатність пересуватися.

«Попри те, що у мене в медичній книжці було написано: «Старший матрос не може виконувати службові обов’язки», – начмед частини сказав: «Мене це взагалі не цікавить, одягайте форму і виходьте на шикування». Мені стало на службі зле, викликали швидку допомогу, а наступного дня мене вже забрали з інсультом у госпіталь», – поскаржилася жінка.

За її словами, у Збройних силах РФ їй навіть відмовляли в оформленні інвалідності, наполягали, щоб вона або виконувала свої обов’язки, або ж писала рапорт на звільнення.

Також перебіжчицю обурило, що Росія обіцяла військовим, які перейшли на її бік, врахувати роки служби в українській армії, однак не дотримала свого слова.

Жінка прослужила в ЗСУ понад 17 років і ще півтора року в армії окупантів. Після звільнення вона розраховувала на отримання житла або грошового сертифіката, втім нічого з цього їй не дали. Відтак, Шевчук та її діти залишилися в службовій трикімнатній квартирі від Ющенка.

Але і це тривало недовго. Адже 2014 року окупаційна «влада» Севастополя «націоналізувала» все державне українське майно, включно з квартирою жінки.

«2017 року я отримала документи, що квартира є власністю міста. Через суд я оформила договір соціального найму, оскільки на той момент Міністерство оборони (Росії. – Ред.) житлом мене не забезпечило», – розповіла колишня українська військова, яка зрадила присягу.

Зрештою все закінчилося тим, що жінці так і не вдалося оформити на себе українську квартиру – у січні 2019 року «влада» Севастополя передала весь багатоквартирний будинок у власність Міноборони Росії.

Тому тепер Шевчук судиться з окупаційною «адміністрацією» Севастополя та російським Міноборони і вимагає визнати, що квартиру, де вона проживає, незаконно перевели в службове житло. Однак російські військові вважають цю квартиру відомчою.

«Вони вимагають звільнити житло, кажуть, що для мене та моєї родини ні в Севастополі, ні в Криму житла немає«, – скаржиться ексвійськова.

Єдине, що запропонувало жінці Міноборони РФ, – це переїхати у квартиру меншої площі, на четвертому поверсі та в протилежному кінці міста. Але вона відмовилася.

«Під час переходу (на службу Росії. – Ред.) говорили: «Не переживайте, ви не будете нічим утиснуті. Вас ніхто не виселятиме з житла». Але виходить, що ми як люди третього сорту«, – невдоволена Шевчук.

 

Залиште свій коментар