Війна в Україні досягла переломного моменту: CNN назвала три сценарії розвитку подій

Війна в Україні досягла переломного моменту: CNN назвала три сценарії розвитку подій

Представники західної розвідки та військові посадовці вважають, що війна в Україні досягла переломного моменту, який може визначити довгостроковий результат. Експерти називають три сценарії подальшого розвитку подій.Про це пише CNN, посилаючись на джерела, знайомі з оцінками американської та інших західних розвідок. Голова Пентагону Ллойд Остін зазначив, що настає критичний момент.

«Я думаю, що ось-ось буде досягнуто точки, коли одна зі сторін досягне успіху. Або росіяни дійдуть до Слов’янська та Краматорська, або українці їх зупинять. І якщо українці зможуть утримати лінію тут, перед обличчям такої кількості сил, це матиме значення», – наголосив посадовець із НАТО.


Ллойд Остін очолив робочу групу з майже 50 країн, яка зібралась 15 червня для обговорення кризової ситуації в цій війні. США очікують, що на зустрічі оголосять про нові пакети озброєння та обладнання для України, зауважив високопосадовець з Пентагону.

На думку західних чиновників, події в Україну можуть розвиватись за трьома сценаріями.


Так, за першим Росія може продовжувати досягати успіхів лише у Донецькій та Луганській областях. За іншим сценарієм події на лінії фронту зайдуть у глухий кут, війна затягнеться на місяці або роки й призведе до величезних жертв з обох боків. Ситуація спричинить кризу, яка повільно розвиватиметься і впливатиме на світову економіку.

Є ще один сценарій, який на Заході вважають найменш імовірним: Росія перегляне свої військові цілі, оголосить про перемогу та спробує припинити бойові дії. Однак, за словами джерел, на сьогодні такий сценарій видається не більш як намагання видати бажане за дійсне.

У США побоюються, що якщо Росії вдасться закріпитися на окупованих територіях, Путін почне використовувати їх як плацдарм для подальшого наступу вглиб України.

Загалом західні чиновники вважають, що Росія зараз перебуває у вигіднішому становищі на сході, завдяки суто чисельності своїх військ. Проте один із високопосадовців адміністрації Байдена зазначив, що російський прогрес «не є наперед вирішеним».

За словами експертів, лінія фронту перетворилась на війну на виснаження, засновану на артилерійських обстрілах. Обидві сторони зазнали великих втрат і зараз зіткнулися з потенційною нестачею живої сили.

Росія втратила у війні з Україною до третини своїх сухопутних військ, і представники американської розвідки заявили, що Кремль намагатиметься досягти будь-яких серйозних успіхів без повної мобілізації, яка стала б політично небезпечним кроком. На нього Путін досі не наважився.

На сьогодні бойові дії зосереджені у Луганській області навколо міст Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Українські військові практично повністю оточені у Сєвєродонецьку. Щодо Лисичанська, то західні аналітики вважають, що Україна має більше шансів захистити місто, хоча є тривожні ознаки того, що Росія намагається перерізати лінії постачання Сєвєродонецька, наступаючи з південного сходу.

Наразі США та Захід не бачать ознак того, що бажання Путіна продовжувати цю дорогу війну зменшується.

«Що стосується стратегічних цілей, які, на нашу думку, є у Путіна щодо України, я не бачу жодних ознак того, що вони змінилися. Путін, як і раніше, вірить, що зрештою він досягне успіху і буде або фізично, або в політичному плані контролювати Україну, або хоча б її частину», – сказав представник НАТО.

Залиште свій коментар