“Війна не виконала націєтворчу функцію”: у 3-й штурмовій заявили про байдужість українців
Військовий припустив, що, ймовірно, скоро доведеться воювати всім.
Командир Другого батальйону Третьої штурмової бригади Дмитро Кухарчук заявив, що війна в Україні не виконала “націєтворчу функцію”. За його словами, наразі суспільство не бере співучасті у війні.
“Питання в тому, що, на превеликий жаль, війна не виконала націєтворчу функцію. Сьогодні суспільство не приймає співучасті у війні. Я не говорю про те, що всі мають воювати, хоча, можливо, рано чи пізно всім доведеться – і чоловікам, і жінкам. Людям не подобається вилазити із зони комфорту, в тому числі з ментальної зони комфорту”, – зауважив військовий в інтерв’ю “Українській правді”.
Кухарчук наголосив, що будь-яка війна закінчується переговорами, проте це не означає, що вона не почнеться пізніше.
“Якщо ми хочемо зупинити противника, просто знизити градус, тимчасово розслабитися – для того, щоб наші майбутні покоління вирішували ці питання надалі, то можна укласти якийсь ганебний мир. Але він означатиме, що за 10, 20, 30 навіть 50 років буде продовження”, – пояснив комбат 3-ї штурмової.
Боєць також прокоментував новий закон про посилення мобілізації. За його словами, наразі результату він не бачить.
“Я бачу кол-центри, які працюють, які розводять на гроші європейців. Бачу правоохоронні органи, які їх кришують. Бачу народних депутатів, які їх кришують. Мобілізація пенсіонерів – там да. Людей до 57 років, але багато хто з них виглядає вже на 70. Це не вихід із ситуації”, – підкреслив Кухарчук.
Він зауважив, що у країнах Європи деякі люди в 70 можуть мати молодший вигляд, проте в Україні це може бути навпаки.
“Людина після 45-50 років розсипається в Україні. Чоловіки розсипаються. Тим паче, якщо ми говоримо про категорію чоловіків, які за 10 тисяч доларів не можуть собі купити білий білет. І уявіть, його мобілізують, присилають на фронт і кажуть: “Іди воюй”. Якщо його в окоп посадити, то він ще буде сидіти. Не втече через те, що буде тікати – розсиплеться. Але уявіть, такій людині скажуть штурмувати. Що вона буде робити?”, – запитав військовий.
Кухарчук розповів, що середній вік у його батальйоні – 33 роки.
“Це ми говоримо про усіх, включно з тими, хто виконує тилові функції. Якщо ми говоримо про середній вік піхотинця, штурмовика – то це до 30 років”, – пояснив комбат.
Також Третя штурмова відома своїм активним та агресивним рекрутингом. За словами бійця, лише так вдається залучати молодь до війни.
“Буває, що люди отримують повістки, а потім приходять до рекрут-центрів Третьої штурмової і говорять: “Я не знав, сумнівався, але я отримав повістку – давайте я вже краще до вас піду”. І таких беремо, якщо бачимо, що людина мотивована і готова воювати. У нас немає такого, що нам присилають когось із мобілізованих. Я зараз ходжу по тюрмах, я ж не просто кажу: “Дайте мені 100 людей, я їх заберу і відправлю в бій”. Ні – я з кожним із них проводжу співбесіди. Дивлюся, наскільки людина зможе бути інтегрована в колектив”, – додав Кухарчук.