В Україну прибула закуплена за бюджетні гроші партія вакцини Pfizer

В Україну прибула закуплена за бюджетні гроші партія вакцини Pfizer

В Україну у середу, 26 травня, прибула чергова партія вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer/BioNTech, закуплена за державні кошти. Інформацію про це підтвердили в міжнародному аеропорту «Київ» імені Сікорського (Жуляни), передає УНН.Деталі

Зі слів співрозмовника УНН в аеропорту, наразі партія вакцин розвантажується. Літак з вакциною прибув до аеропорту після 10:00.


За даними МОЗ України, це – перша партія вакцин виробництва Pfizer-BioNTech, закуплена за кошти державного бюджету. Обсяги партії у відомстві не уточнили.

Вакцинація в Україні


В Україні вакцинація від COVID-19 стартувала 24 лютого. Першим щеплення отримав лікар із Черкас — вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) з Індії.

За даними МОЗ, повний курс вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні з кінця лютого отримали 97 тисяч людей. При цьому загалом зробили вже 1,084 мільйона щеплень, за останню добу з яких — понад 16 тисяч, більшість з них — другою дозою.

До кінця року Україна вже гарантовано повинна отримати 42 мільйони доз вакцин. Так, законтрактовано 34 млн доз вакцин: 20 млн доз Pfizer, 10 млн доз Novavax, 2 млн доз — AstraZeneca/Covishield, 1,9 млн доз вакцини CoronaVac. Окремо на безоплатній основі в межах міжнародної ініціативи COVAX очікується 8 млн доз вакцин.

В Україну вже доставили 1 млн 215 тис. доз вакцин компанії Sinovac, 500 тис. доз вакцини AstraZeneca/Covishield через прямі закупівлі. У межах глобальної ініціативи СOVAX в країну прибули 367 тис. доз AstraZeneca-SKBio і майже 240 тис. доз Pfizer (з урахуванням поставок 18 травня).

Залиште свій коментар