В Україну йде літо: синоптик сказала, коли закінчаться дощі та де буде найтепліше. Прогноз

В Україну йде літо: синоптик сказала, коли закінчаться дощі та де буде найтепліше. Прогноз

До кінця поточного тижня, до 23 травня, погода в Україні буде досить нестійкою. Але хоч літнього тепла чекати поки не доведеться, ночі стануть теплішими. Періодично в різних областях країни йтимуть дощі, але вже до неділі вони припиняться.Водночас, хоч травень і дощовий, «норму» щодо опадів він поки так і не виконав. Про це розповіла начальниця відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.

Дощі турбуватимуть до кінця тижня


Прохолодну погоду, яка встановилася в Україні в ці дні, не можна назвати похолоданням, пояснила синоптик. «Ми перебуваємо в центрі циклонічної діяльності. Весь час переважає знижений атмосферний тиск, і ці синоптичні процеси приносять опади й невисокі температури. Один із факторів цього – хмарність», – сказала Адаменко.

За її прогнозом, весь поточний тиждень до 23 травня включно буде з опадами: «Тиждень буде з дощами: то день без опадів, то десь щось пройде».


«Це не циклон, який би перемістився, вилив усе і пішов. Це нескінченні невеликі баричні утворення, які приносять опади», – розповіла синоптикиня.

«Все за кліматом, у межах кліматичної норми, хіба що трошки нижче норми західні й північні області», – додала вона.

До неділі, 23 травня, в Україні дощитиме.

Наскільки буде тепло?

За оцінками синоптикині, до неділі, 23 травня, на території України встановиться денна температура в інтервалі +15 … +20 градусів:

  • ночі стануть теплішими – до +13 градусів.
  • на сході країни навіть у ці досить прохолодні дні повітря може прогріватися до +28 градусів.
  • в західній частині країни температура буде істотно нижчою – близько +16 градусів.

Адаменко додала, що водночас багато залежатиме і від хмарності: «Зрозуміло, що де +20, там і +22. Є хмара – буде +20, є сонце – буде + 23… +25».

Тиждень до літа?

Згідно з прогнозами синоптикині, з 23 травня опади по всій країні мають припинитися, а з 25 травня в окремих регіонах може початися період справжнього літнього тепла.

«З 23 травня опади припиняються. 23-25 травня буде без опадів, вдень до +25… +30 градусів на півдні та сході, а на решті території +18… +20 градусів», – повідомила вона.

За оцінками Адаменко, ймовірність заморозків до кінця місяця вкрай мала – всього 1-3%. «Тобто вони практично не ймовірні. Якщо не відбудеться якоїсь страшної аномалії. Але поки нічого такого не видно», – пояснила фахівчиня.

Справжнє літо в Україні очікується з 25 травня.

Дощів мало, але шикарні умови зволоження допоможуть майбутньому врожаю

Синоптик повідомила, що, незважаючи на «вологий» травень, кліматична норма опадів цього місяця ще не випала: «Перебору немає однозначно. Якщо ми дивимося на опади з позиції Києва, то нам здається, що їх багато. Насправді опадів у травні випало менше норми, від 10 до 40% за пів місяця».

«На півдні опадів взагалі практично не було, в Запорізькій області їх випало дуже мало. У деяких регіонах менше норми ще з другої половини квітня», – сказала Адаменко.

Водночас вона зауважила, що зараз в Україні склалися «шикарні умови зволоження». «Температура підвищиться, все прекрасно», – зауважила вона, маючи на увазі майбутній урожай.

Залиште свій коментар