В Україні зупинилась найдешевша мережа АЗС – SunOil. У неї 140 заправок. Що відбувається??

В Україні зупинилась найдешевша мережа АЗС – SunOil. У неї 140 заправок. Що відбувається??

У мережі-лоукостері SunOil частково зник бензин, дизель і автогаз. Компанія обіцяє відновити роботу своїх заправок у найближчі дні. Але це не точно

Мережа АЗС SunOil переживає непрості часи. За даними enkorr, деякі заправки мережі зупинились через перебої з постачанням дизелю, автомобільного газу та бензину. SunOil – найбільша в Україні мереж АЗС-лоукостерів, що налічує 140 комплексів по всій країні. Це близько 2% ринку. Що відбувається і чи зможе АЗС відновити роботу?ЩО СТАЛОСЯ.  За даними enkorr, АЗС SunOil частково заморожені з 24 січня. Причина – перебої з постачанням пального: простоюють заправки в Чернігові, Одесі та Херсоні, працюють – у Харкові.

У якості доказів видання опублікувало декілька фотографій. На них видно, що деякі АЗС SunOil частково або повністю зупинилися: на заправках не було ані бензину, ані дизелю, ані автомобільного газу. Іншою інформації видання не наводило.


«У нас проблеми з постачальниками. Працюють тільки магазини», – підтвердили LIGA.net у колцентрі компанії. За словами директорки з маркетингу SunOil Людмили Тибольчук, проблеми АЗС тимчасові, у простої перебувають не всі АЗС компанії, а лише частина.

«Це заправки, які в оренді. Інші – повністю працюють, там є пальне», – переконує Тибольчук. Більше деталей вона пообіцяла 31 січня. У цей день, за її словами, власники АЗС домовились опублікувати заяву, яка дасть відповіді на усі запитання. Про що йде мова – не уточнила, подякувала і кинула слухавку.


КОНТЕКСТ. SunOil – мережа АЗС-лоукостерів, створена 2014 року. Компанія входить у десятку найбільших за кількістю АЗС в Україні. 140 автозаправних комплексів розташовані під Києвом, у Кривому Розі, Харкові, Одесі, Вінниці та інших обласних центрах країни. Компанія фігурує у низці кримінальних проваджень Офісу Генеральної прокуратури: АЗС підозрюють у виробництві/торгівлі неякісним пальним та в ухиленні від сплати податків.

За даними слідства, SunOil має розгалужену структуру власності, до неї входить щонайменше 11 юросіб. Основні — Сай Ойл Груп і Торговий дім Сан Ойл. Перша – оператор АЗС, а друга – трейдер нафтопродуктами. За даними enkorr, 90% мережі SunOil складається з АЗС «Веста», яка належить одеському бізнесмену Сурену Сардаряну. Інші офіційні власники юросіб SunOil – кіпріотка та юристка компанії BDSwiss Ірене Каранікі та бізнесмен із Донецька Антон Ткаченко.

SunOil пов’язують з чотирма міні-НПЗ у Харківській та Полтавській областях, говорить Сергій Куюн, гендиректор Консалтингової групи А-95.

ЩО БУДЕ ДАЛІВідновити роботу в АЗС обіцяють без точної дати – «до кінця січня». Більш точних прогнозів у компанії не озвучують. Куюн до подібних прогнозів ставиться скептично. За його словами, SunOil ще з осені трясе: компанія вже декілька разів зірвала термін оплати за поставлені їй нафтопродукти, переважно – скраплений газ.

«Для ринку це не дуже поширена історія. Це може бути пов’язано з тим, що вони просто не мають грошей. Або не бачать сенсу у його закупівлі. SunOil мало продає, і маржа в АЗС з регулюванням цін зараз невисока», – уточнює директор А-95.

Через це він допускає, що SunOil могла зупинитись саме через проблеми з постачальниками. Водночас Куюн не виключає й іншої версії. За його інформацією, між власниками мережі АЗС «завжди були непрості відносини». Тому останні новини можуть бути кінцем «цього партнерства», вважає він.

«SunOil – не надто популярна. Наприклад, АЗС групи Приват (займає 25% ринку, належить Ігорю Коломойському та Генадію Боголюбову. – Ред.) можуть продавати по 4000 літрів пального на день. SunOil – по 500-700 літрів. Це вигідно, якщо твій продукт дає високу маржу. Якщо ні – в цьому немає економіки. Зараз, щоб мати високу маржу в пальному має бути щось безакцизне. Ця система працювала багато років, але зараз щось в ній зламалося», – стверджує Куюн.

Залиште свій коментар