В Україні знайшли фальсифікат масла у шести виробників: названо небезпечні марки

В Україні знайшли фальсифікат масла у шести виробників: названо небезпечні марки

У Рівненській області перевірили 28 зразків масла, шість із них – фальсифікат. Продукцію зняли з продажу і повернули виробнику.Про це з посиланням на голову Рівненської облдержадміністрації Віталія Коваля повідомляє пресслужба відомства. «Вся продукція виробників з інших областей. Масло вже зняли з реалізації торгових мереж і повернули постачальникам», – розповів Коваль.

Серед небезпечних марок, в яких виявлено рослинний жир, такі виробники:


  • ЗАТ «Юрій», Черкаси;
  • ТМ «Премія», виробник ТОВ «Білоцерківська агропромислова група»,
  • Масло селянське, виробник ТОВ «Білоцерківська агропромислова група», Полтавська область;
  • Масло солодковершкове екстра, ТОВ «Білоцерківська агропромислова група», Полтавська область;
  • Масло «Селянське», виробник ТОВ фірма «Люстдорф», м.Іллінці, Вінницька область.
  • Масло «Селянське», виробник ЗАТ «Новгород-Сіверський сирзавод».

В Україні ситуація із фальсифікатом масла плачевна, розповідають експерти. Згідно із законом і всіма стандартами якості, воно повністю повинно складатися з молочних жирів. Але щоб заощадити, виробники додають у нього суміш рослинних жирів, унаслідок чого з’являються «неправильні молекули» – трансжири. У випадку з маргаринами їх нормалізують, а ось у маслі цей показник у підробках може зашкалювати.

Такі жири призводять до хвороб серцево-судинної системи, ожиріння і навіть до онкологічних захворювань. Як розповіла OBOZREVATEL керівниця відділу тестувань Центру експертиз ТЕСТ Ніна Кальдій, частка фальсифікату на ринку становить близько 70%.


«Ми проводили багато тестування масла. На жаль, ситуація не дуже хороша. Якщо брати велику вибірку різної за ціною продукції, близько 50-70% – фальсифікат. На ринках, у переходах відсоток фальсифікату вищий. Серед дорогого масла в супермаркетах підробок менше», – розповідає Кальдій.

Залиште свій коментар