В Україні злетять тарифи на комуналку: скільки платитимемо за струм і опалення

В Україні злетять тарифи на комуналку: скільки платитимемо за струм і опалення

В Україні тарифи на електроенергію можуть збільшиться в разі великого споживання з 1,68 до 2,5 грн за кВт*год. При цьому ціни на опаленні виростуть на 20%.Про це йдеться в матеріалі UBR. Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук продовження ПСЗ назвав утручанням в ціноутворення на енергоринку. Фактично це означає порушення пунктів меморандуму з МВФ.

Ключове питання в тому, щоб населення почало платити за електроенергію «відповідно до собівартості її виробництва плюс витрати на обслуговування цього процесу», говорить експерт.


За підрахунками Корольчука, в ціні 1,68 грн за кВт*год тільки 1,65 грн за кВт*год становлять витрати на розподіл електроенергії. Залишається 3 копійки за кіловат⋅год – природно, це занадто низький тариф.

Кінцева мета – це тарифи для населення в межах 3,5-4 грн за кВт*год. Такі розцінки встановлено, наприклад, у Румунії і Болгарії. Як проміжний можна ухвалити тариф у 2,5 грн за кВт*год.


«Уже сьогодні в зв’язку з високою вартістю газу у ТКЕ немає грошей для капітального ремонту мереж і обладнання. Практично всі органи місцевого самоврядування урізали бюджети капремонтів», – констатував він.

За його прогнозами, тарифи на тепло в будь-якому випадку виростуть на опалювальний сезон 2021-2022 рр. Високі ціни від НАКу «вимили» всі оборотні гроші у ТКЕ – вони у великих боргах перед «Нафтогазом», й інших способів, окрім як підняти тарифи, не знають.

«Тому нас чекає чергове подорожчання тарифів на тепло орієнтовно на 20-22%», – спрогнозував глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

Залиште свій коментар