В Україні введуть нові штрафи: будуть карати за страждання і біль

В Україні введуть нові штрафи: будуть карати за страждання і біль

Нардепи запропонували змінити законодавство з регулювання відшкодування моральної шкодиВ Україні можуть ввести нові штрафи за завдані страждання і біль через розповсюдження конфіденційної інформації. Відповідний законопроєкт, який склали 14 народних депутатів, зареєстрований у Верховній Раді.

Новий законопроєкт суттєво змінить порядок відшкодування моральної шкоди та з’явиться можливість покарати тих, чиї дії доставили страждання і біль.


«Конституція України передбачає відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Що стосується поняття «моральна шкода», то воно обмежене. З допомогою законопроєкт планується зняти обмеження. Також таке поняття, як моральний збиток, передбачає, що фізичної шкоди людині не заподіяно. Але насправді переживання призводять і до фізичній шкоді», — розповіла ініціатор законопроєкту Галина Третьякова у коментарі для видання «Сьогодні».

Нардепи пояснили, що цей закон допоможе компенсувати моральну шкоду громадян, чиї права були порушені. Будуть встановлені нові штрафи.


«Збільшаться штрафні санкції. Встановляться суми компенсацій в залежності від ситуацій, які сталися. Кожен громадянин зможе претендувати на відшкодування. Зараз питання відшкодування моральної шкоди практично не врегульоване – люди, які зазнали моральної шкоди через дії третіх осіб, які фактично не можуть отримати компенсації. Якщо ж на законодавчому рівні буде встановлено порядок, суми, то це дасть можливість в судах відстоювати свої інтереси», — розповів народний депутат Олександр Качура.

У законопроєкті прописана компенсація за те, що життя людини змінилася через те, що була поширена конфіденційна інформація.

«Як відомо, в судах достатньо в обмежених обсягах відшкодовується моральна шкода. Моральна шкода – це така категорія, яка досить складно описується і встановлюється. З цим пов’язані низькі суми компенсацій. Біль і страждання – це більш конкретні категорії, які легше описати», — додав нардеп Данило Гетьманців.

Залиште свій коментар