В Україні введуть нові штрафи: будуть карати за страждання і біль

В Україні введуть нові штрафи: будуть карати за страждання і біль

Нардепи запропонували змінити законодавство з регулювання відшкодування моральної шкоди

В Україні можуть ввести нові штрафи за завдані страждання і біль через розповсюдження конфіденційної інформації. Відповідний законопроєкт, який склали 14 народних депутатів, зареєстрований у Верховній Раді.


Новий законопроєкт суттєво змінить порядок відшкодування моральної шкоди та з’явиться можливість покарати тих, чиї дії доставили страждання і біль.

«Конституція України передбачає відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Що стосується поняття «моральна шкода», то воно обмежене. З допомогою законопроєкт планується зняти обмеження. Також таке поняття, як моральний збиток, передбачає, що фізичної шкоди людині не заподіяно. Але насправді переживання призводять і до фізичній шкоді», — розповіла ініціатор законопроєкту Галина Третьякова у коментарі для видання «Сьогодні».

Читайте також:   Ярош звернувся до ЗCУ через пepeмир’я на Донбасі: “Зеленський вирішив, що Україну можна здaвaти вopoгaм”


Нардепи пояснили, що цей закон допоможе компенсувати моральну шкоду громадян, чиї права були порушені. Будуть встановлені нові штрафи.


«Збільшаться штрафні санкції. Встановляться суми компенсацій в залежності від ситуацій, які сталися. Кожен громадянин зможе претендувати на відшкодування. Зараз питання відшкодування моральної шкоди практично не врегульоване – люди, які зазнали моральної шкоди через дії третіх осіб, які фактично не можуть отримати компенсації. Якщо ж на законодавчому рівні буде встановлено порядок, суми, то це дасть можливість в судах відстоювати свої інтереси», — розповів народний депутат Олександр Качура.

Читайте також:   У всій Україні конфісковують "євробляхи" на евакуаторах: що відомо

У законопроєкті прописана компенсація за те, що життя людини змінилася через те, що була поширена конфіденційна інформація.

«Як відомо, в судах достатньо в обмежених обсягах відшкодовується моральна шкода. Моральна шкода – це така категорія, яка досить складно описується і встановлюється. З цим пов’язані низькі суми компенсацій. Біль і страждання – це більш конкретні категорії, які легше описати», — додав нардеп Данило Гетьманців.

Залиште свій коментар