В Україні викидають «надлишки» вакцини від коронавірусу: пояснення медика

В Україні викидають «надлишки» вакцини від коронавірусу: пояснення медика

Частину доз вакцини від коронавірусної інфекції доводиться утилізувати, тому медики викидають «надлишки» препарату.Джерело: Сегодня

Інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко уточнила, що вакцину доводиться утилізувати через короткий термін зберігання.


Вчора, наприклад, у нас утилізувати 6 доз вакцини. Флакон після відкриття можна зберігати не більш як 6 годин. В одному флаконі – 10 доз, а вчора щепили 54 людини та залишки утилізували,
– пояснила Кобевко.

Медик додала, що ці залишки можна було б використовувати, прищеплюючи чиновників, щоб підвищити довіру людей до препарату і вакцинації в цілому.


«Чиновники не хочуть бути прикладом для медиків, не хочуть брати відповідальність за якість вакцини … На ці шість доз можна було б вакцинуватися чиновникам, і вони б цим довели, що боятися нема чого. Цього не сталося, і вакцину просто викинули», – розповіла інфекціоністка.

Скільки українців вакцинувалися станом на 27 лютого

Додамо, що з початку кампанії масової вакцинації в Україні вакцинували 3 051 людину, а за 26 лютого – 1 713 осіб.

«В даний час щеплення проводилися 33 мобільними бригадами по імунізації. За добу щеплено на 31,58% більше жінок, ніж чоловіків», – зазначив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу.


Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

 

Залиште свій коментар