В Україні тариф на передачу електроенергії злетить на 7,5% уже з квітня: проєкт рішення

В Україні тариф на передачу електроенергії злетить на 7,5% уже з квітня: проєкт рішення

В Україні з 1 квітня тариф на передачу електроенергії може збільшитися з 293,92 до 316,08 грн за МВт*год.Таке рішення ухвалила Національна комісія у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Воно набудить чинності після остаточного голосування, яке відбудеться за підсумками публічного обговорення. Постанова опублікована на офіційному сайті відомства. Варто зазначити, що йдеться про тарифи для «Укренерго», водночас щодо вартості «струму» для простих українців рішення ще не ухвалено.

Головні причини подорожчання: «Укренерго» накопичив перед «Гарантованим покупцем» борг, крім того, 1,4 млрд грн доведеться заплатити держбанкам, у яких компанія взяла 10,2 млрд грн кредитів (перед Ощадбанком, Укрексімбанком, Укргазбанком).


Рішення про подорожчання електроенергії

З 1 квітня також можливе подорожчання й електроенергії для населення. В експертному середовищі підрахували, що «ток» повинен коштувати близько 3 грн за кВт*год (зараз 1,68 грн). Однак таке рішення викличе суспільний резонанс, що вдарить по рейтингах української влади.

Додамо, з 1 січня в Україні скасували:


  • пільгові тарифи для тих, хто живе в наближеній до Чорнобильської атомної електростанції зоні;
  • пільговий тариф на перші 100 кВт*год електроенергії (замість 90 коп. доведеться платити 1,68 грн);
  • пільговий тариф на 3000 кВт*год електроенергії у разі опалення електроенергією (замість 90 коп. доведеться платити 1,68 грн).
Залиште свій коментар