В Україні різко подорожчають товари, бензин і комуналка в 2021 році

В Україні різко подорожчають товари, бензин і комуналка в 2021 році

В Україні у зв’язку з ростом курсу долара в 2021 році відбудеться тотальне подорожчання і підвищення цін практично на всі товари.«Найбільше наступного року подорожчають комунальні послуги. І вони ж, зі свого боку, є одним із основних драйверів для зростання цін на інші товари», – повідомив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в коментарі UBR.

Згідно з прогнозами аналітиків, відбудеться таке зростання цін:


  • електроніка подорожчає орієнтовно на 6%.
  • продукти харчування зростуть у середньому на 7%
  • комунальні послуги за рік подорожчають у середньому на 15%
  • одяг і взуття піднімуться в ціні на 6%

Крім того, зростання курсу долара безпосередньо виливається в подорожчання палива. Зі свого боку подорожчання бензину також вплине на кінцеві цінники в магазинах.

«На бензини ціна може зрости на 1,9 грн/літр, а на дизель – на 1,35 грн/літр. Якою мірою оператори ринку реалізують ці передумови – сказати важко. Але, однозначно, ціни підвищаться», – зазначив експерт паливного ринку Леонід Косянчук.


Курс долара буде головним фактором у ціноутворенні на первинному ринку нерухомості. Багато компаній-забудовників уже зараз закладають курс у 30-31 грн/$.

Експерти вважають, що загалом у 2021 році варто очікувати, що ЖК підвищеної комфортності можуть вирости в ціні в середньому на 15-20%. В інших же сегментах зростання не перевищить 10-12%.

Залиште свій коментар