В Україні підскочили тарифи на електроенергію: в «Слузі народу» назвали причини

В Україні підскочили тарифи на електроенергію: в «Слузі народу» назвали причини

В Україні довелося підвищити тарифи на електроенергію для населення через уже взяті владою зобов’язання щодо розвитку проєктів у зеленій енергетиці. Грошей на це не вистачало, тому тариф для «зелених» знизили, але для кінцевого споживача його довелося збільшити.Про це OBOZREVATEL розповів народний депутат від «Слуги народу» Олексій Устенко. «Проблема з різким стрибком ціни на електроенергію має кілька вимірів. З одного боку – це реакція на ту міну уповільненої дії, яка була закладена попередньою владою. Були дані обіцянки з розвитку проєктів у зеленій енергетиці, які не були підкріплені відповідними державними фінансами», – пояснив депутат.

Як подорожчала електроенергія:


  • з 90 коп. до 1,68 грн за перші 100 кВт*год;
  • скасували пільговий тариф на опалення електроенергією (він становив 90 коп. на 3000 кВт*год електроенергії на місяць).

З іншого боку, в середньостроковій перспективі економіка постраждала, додає парламентарій. У цьому разі необхідно шукати інші механізми підтримки. «І населення, і промисловість треба підтримати. Підтримати – це значить або знизити тариф на електроенергію, або дати інші стимули. Цими стимулами можуть бути переваги з оподаткування, підтримки промисловців за допомогою локалізації виробництва. Для мене однозначно зрозуміло, що без забезпечення цієї підтримки ми ризикуємо скотитися до абсолютно аграрної країни», – сказав депутат.

Залиште свій коментар