В Україні можуть запровадити «ковідну амністію» для тих, хто купив фальшиві сертифікати

В Україні можуть запровадити «ковідну амністію» для тих, хто купив фальшиві сертифікати

Нині до лікарень потрапляють тяжкі пацієнти із «липовими» документами про щеплення.В Україні розглядають можливість запровадження «ковідної аміністії» для людей, які придбали фільшиві COVID-сертифікати про щеплення, а тепер хочуть вакцинуватися по-справжньому.

Про це напередодні, 5 листопада, під час спілкування з журналістами заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає журналіст ТСН.ua.


«Ми відпрацьовуємо зараз можливість так званої «ковідної амністії». Якщо людина купила сертифікат, приходить до лікаря, той дивиться в Електронну систему охорони здоров’я і бачить, що не може зробити щеплення (бо там уже є дані про щеплення — ред.). Нам треба це прибрати, ми працюємо над цією моделлю, як це зробити», — сказав Ляшко.

Міністр зазначив, що летальні випадки хворих на COVID розглядатимуть комісії детально, аби з’ясувати, чи не були сертифікати фальшивими. Ляшко додав, «як правило, якщо людина важко переносить COVID-19, вона дуже часто зізнається, що має фальшивий сертифікат про вакцинацію».


Нагадаємо, народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №6084, який посилює відповідальність за підробку COVID-сертифікатів. Кримінальна відповідальність загрожує як тим, хто виготовлятиме «липові» документів, так і тим, хто куплятиме фальшиві COVID-сертифікати.

Проєктом закону встановлюється відповідальність за:

  • використання особою завідомо підроблених або фальсифікованих документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень.
  • внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень.

За що і як штрафуватимуть:

  • використання особою завідомо фальшивих «ковід»-документів – штраф від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі терміном до 2 років.
  • внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації – штраф від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавлення волі терміном до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном від 1 до 3 років.
  • виготовлення з метою збуту, збут підроблених «ковід»-документів – штраф від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавлення волі терміном до 3 років.

Зазначимо, що питання фальшивих COVID-сертифікатів, а також відповідальність за це нещодавно обговорювали в ефірі ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1».

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Залиште свій коментар