В Україні можуть відключити гарячу воду по всій країні: в травні набудуть чинності нові правила

В Україні можуть відключити гарячу воду по всій країні: в травні набудуть чинності нові правила

В Україні через скасування ПСО для теплокомуненерго постачальники гарячої води і опалення можуть залишитися без газу. В результаті по всій країні можуть відключити гарячу воду.До 20 травня «Нафтогаз» зобов’язаний продавати блакитне паливо постачальникам тепла і гарячої води (ТКЕ) за встановленим тарифом. Таке зобов’язання передбачено спеціальним документом – ПСО. І вже в цьому місяці термін його дії закінчується.

В результаті всі постачальники газу і опалення ризикують залишитися без газу, а українці – без гарячої води, а восени і без опалення, розповів глава «Укртеплокомуненерго» Арсентій Блащук.


«Після скасування ПСО підприємства повинні закуповувати газ за попередньою оплатою. А де гроші взяти, якщо у нас споживач платить після того, як уже використовував гарячу воду і опалення. А що робити тепловикам? Як розрахуватися з боргами ще і купити газ.» Опалювального сезону може і не бути», – пояснює Блащук.

Як розповів один з великих учасників ринку, на платформі оператора ГТС постачальники тепла і гарячої води вже значаться, як споживачі без постачальника газу. Значить, блакитне паливо їм повинні відключити. «Проблема в тому, що у них три відра боргів і як вони будуть їх реструктуризувати не зрозуміло. Це ж тепер ринок. Якщо вони з» Нафтогазом «не домовляться, то НАК не буде зобов’язаний поставляти їм газ . Раніше вони були зобов’язані згідно ПСО. І то при обліку певного рівня розрахунків. Тепер такого зобов’язання не буде», – розповідає один з великих учасників ринку.


Залиште свій коментар