В українців можуть забрати пенсії: за що позбавлять виплат

В українців можуть забрати пенсії: за що позбавлять виплат

В Україні після верифікації у частини пенсіонерів можуть забрати виплати. Для цього є ціла низка законних причин.

Про це йдеться в законі про «Обов’язкове загальнодержавне пенсійне страхування». Так, згідно із законом, є щонайменше п’ять причин для того, щоб забрати вже призначену виплату. Серед них:


  • якщо є помилка у прізвищі;
  • якщо виплати отримали з фальшивими документами;
  • якщо певний час жили за кордоном;
  • якщо не отримували виплату 6 місяців;
  • якщо ви переселенець і змінили місце проживання.
Читайте також:   Лікар розповів, скільки отримують медики COVID-відділеннях: це дуже мало


«Пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України», – йдеться в законі.

Ще кілька років тому Міністерство фінансів почало процедуру перевірки всіх одержувачів соціальних виплат, зокрема і пенсіонерів. Крім того, таку верифікацію регулярно проводить і Пенсійний фонд.

Наприклад, перетин кордону фіксується Міграційною службою. І якщо ви виїхали з країни на тривалий час, ця інформація може потрапити до Мінфіну під час верифікації, там її передадуть до Пенсійного фонду, який може забрати виплату.


Читайте також:   Мінімальна пенсія досягне 4 200 грн! Звідки візьмуться кошти!

«Якщо за результатами перевірки, проведеної підрозділами Державної міграційної служби, буде ухвалено рішення про те, що фактичне місце проживання не відповідає офіційному, виплату пенсії буде припинено з наступного місяця», – пояснили в Головному управлінні Пенсійного фонду в Донецькій області.

Залиште свій коментар