В Індії виявили нову мутацію коронавірусу: що відомо про штам Delta-plus

В Індії виявили нову мутацію коронавірусу: що відомо про штам Delta-plus

В Індії виявили нову мутацію коронавірусу Sars-CoV-2 AY.1, який отримав назву Delta-plus (B.1.617.2). У міністерстві охорони здоров’я назвали штам «цікавим» і таким, що поки не «викликає заклопотаності».Як повідомляє, Hindustan Times, в Індії вже зафіксували 20 випадків зараження новим штамом. Вірус виявили в чотирьох районах Махараштри – Сіндхудург, Ратнагірі, Палгар і Джалгаон. За словами представників уряду штату, на секвенування генома відправлено більше зразків, щоб зрозуміти, чи є новий варіант домінувальним або розосередженим.

Додамо, що уряд штату підписав меморандум про співпрацю з Інститутом геноміки та інтегративної біології (IGIB) Ради наукових і промислових досліджень (CSIR) про секвенування 100 позитивних зразків COVID у кожному з 36 районів на місяць.


Міністр охорони здоров’я штату Раджеш Топі підтвердив отримання звіту про секвенування генома від CSIR-IGIB, але відмовився обговорювати це питання до понеділка, 21 червня.

«CSIR-IGIB підготував звіт на основі зразків, зібраних у пацієнтів із позитивним діагнозом COVID з усіх районів штату… Зміст звіту буде обговорено на зустрічі, яка відбудеться в понеділок, і будуть зроблені висновки», – сказав він.


Доктор Субхаш Салунхе, державний радник із ситуації з COVID-19, сказав, що він не отримав офіційного звіту від міністерства охорони здоров’я, але зазначив: «Варіант Дельта надзвичайно заразний і значною мірою сприяв розвитку другої хвилі. Отже, нам необхідно вивчити епідеміологічні характеристики мутував вірусу (Delta-plus), щоб зрозуміти його значення для населення загалом».

Раніше в Індії стверджували, що цей штам коронавірусу вперше був помічений у Європі в березні цього року.

Відзначимо, що в Індії коронавірусом всього заразилося майже 30 млн осіб, померли від хвороби більш ніж 388 тисяч, одужали – майже 29 млн.

Дані щодо коронавірусу у світі
Залиште свій коментар