Усе більше заробітчан подається на карту побиту в Польщі: яка кількість і в чому небезпека для України

Усе більше заробітчан подається на карту побиту в Польщі: яка кількість і в чому небезпека для України

В Польщі стрімко зростає кількість іноземців, які отримують дозвіл на тимчасове проживання в країні. Переважна більшість саме українці. Загалом карту побиту в Польщі має щонайменше 460 тисяч іноземців.Про це повідомляє аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Як зазначається, більшість виданих карт побиту, а це 76%, пов’язані з роботою іноземців. І охочих отримати такі карти було найбільше серед молоді, віком 18-40 років (60%).


Торік, за офіційними даними, іноземців з посвідками на тимчасове проживання в країні стало більше на 34 тисячі. Найбільше таких документів отримували українці — 29,4 тис; білоруси — 3,2 тис.; грузини — 2,4 тис; молдовани -1,2 тис.

Як зазначається, отримання карт побиту є суттєвим кроком у процесі інтеграції мігрантів у польське суспільство. Зазвичай, після цього іноземці вступають на навчання до університетів Польщі, купують нерухомість, отримують карти сталого побиту (посвідки на постійне проживання) і громадянство.


Аналітики зауважують, що зростання тенденції до отримання українцями карти побиту, зменшує їхні шанси повернення на батьківщину. І така ситуація негативна для України, але позитивна для Польщі, економіка якої продовжує відчувати дефіцит української робочої сили. Адже видаючи карти побиту українцям, країна тим самим утримує їх від виїзду до інших країн ЄС, де зарплати вищі.

Залиште свій коментар