Українці знайшли способи їхати на заробітки попри карантин: як заробітчани потрапляють до Європи

Українці знайшли способи їхати на заробітки попри карантин: як заробітчани потрапляють до Європи

Інколи дорога на заробітки обходиться 300 євро.



Українські заробітчани попри карантин та небезпеку інфікуватися коронавірусом все ж намагаються потрапити на роботу до країн Європи. Вони говорять, що доводиться платити чималі гроші аби лише потрапити на роботу.

Так, наприклад, вінничанці Вікторії задля того аби дістатися до Фінляндії довелося витратити 300 євро. Каже, їхала через Білорусь.


«Я добиралася у Фінляндію через Білорусь. Заїхала в Мінськ, а далі літаком до Хельсінки. Дорога обійшлася в 300 євро. Тоді як прямий рейс коштував би вдвічі дешевше. Скрізь на кордонах контролювали температуру та перевіряли наявність масок. Інші українці, які теж прибули на збір полуниці, розповідають, що в’їжджали через польський кордон», — цитує заробітчанку видання Gazeta.ua.

Українці також наймають приватних перевізників або користуються мікроавтобусами, які знаходять через соціальні мережі. Задля цього організували навіть спеціальну схему. Аби потрапити до Польщі українців  везуть зі Львова до польського кордону, там пасажирів пересаджують на легковий автомобіль, на якому проходять митний контроль. А потім знову в автобус.


«В польській групі знайшов автобус, який провезе через польський кордон за 430 злотих (2 768 грн). Але нелегалів ніхто не бере. По біометриці заїхати теж складно. Потрібна віза та запрошення від роботодавців. Я працював у Німеччині на будівництві по польській візі. Зараз планую туди ж повернутися. За 2 місяці карантину гроші скінчилися. Звісно, що раніше міг заїхати до Варшави за 600 гривень, а зараз дорога стала дорожча, зате за 2 тижні після карантину матиму роботу», — пояснює будівельник Сергій зі Львова.

Також нещодавно майже 200 заробітчан вирушили 5 травня чартерним рейсом авіакомпанії МАУ на роботу до Німеччини. За словами віцепрем’єрміністра із євроінтеграції Вадим Пристайко.Пристайка, для українських заробітчан є окремий трансфер із аеропорту та обов’язкова 14-денна обсервація у Німеччині.

«У Борисполі злітає рейс МАУ до Frankfurt-Hahn. Понад 180 українців їдуть на сезонні роботи. У кожного контракт на 3+ місяці, страхування, дозвіл від Федеральної служби праці», — зазначив він.

Залиште свій коментар