Україна програла у війні з коронавірусом: експерт назвав головні проблеми

Україна програла у війні з коронавірусом: експерт назвав головні проблеми

В Україні, попри офіційні дані, у деяких містах практично всі лікарні повністю заповнені пацієнтами з тяжким перебігом коронавірусу. Кисню практично не вистачає, а лікарям доводиться робити вибір між тим, кому віддати останній балон. Ситуація в країні катастрофічна: ліжка не готові, а влада не вживає необхідних заходів. Таку думку висловив блогер і постачальник медичного обладнання Олексій Давиденко.



Як розповідає спеціаліст, підготовка до потужної хвилі захворюваністю COVID-19 в Україні була провалена. Про це він заявив в інтерв’ю OBOZREVATEL.

«Дивіться, можна провалити як в Італії, коли вмирали тисячі та ми читали в новинах, що лікарі змушені вибирати, кому першому віддати кисень. Але тоді, навесні, вони виявилися на передовій, без восьми місяців підготовки. І зовсім інша справа, коли українська влада каже: «Ну, що ж ви хочете від нашої медицини? Навіть в Італії не впоралися». Але в Італії не впоралися, не маючи в запасі цих десяти місяців, які були в України! Тим більше ви не допомагали бізнесу, підприємцям, найманим працівникам, яких звільнили. Ви на це не витрачалися, як всі інші країни. При цьому у вас був величезний дорожній фонд, якого б вистачило з лишком для того, щоб за вісім місяців підготувати систему охорони здоров’я і зберегти життя і здоров’я людей», — підкреслює Давиденко.


Також фахівець відзначає, що на поточний момент в Україні досі не вистачає підготовлених койко-місць в лікарнях з виділеним на них киснем і ліками. Також влада не змогла домогтися заповнення нестачі кадрів у лікарнях. Давиденко зазначає, що проблема з підготовкою комплексна і на неї впливають три основних фактори.

«Проблема перша: дуже низький рівень підготовки управлінських кадрів серед тих, хто має приймати рішення. Проблема друга: всі бояться взяти на себе відповідальність, ніхто не готовий ставити підписи, приймати конкретні рішення. Причому неважливо – популярні або не популярні. Владі треба було навчитися брати на роботу людей, які вміють це робити й нести за них відповідальність», — додав бізнесмен.


Третім фактором є те, що українці не довіряють механізмам роботи у надзвичайних ситуаціях. Через відсутність єдності в дотриманні заходів ефективність їх введення суттєво знижується.

Залиште свій коментар