Україну заполонили туристи із Саудівської Аравії: чому виник ажіотаж і що привернуло їхню увагу

Україну заполонили туристи із Саудівської Аравії: чому виник ажіотаж і що привернуло їхню увагу

Кількість туристів із Саудівської Аравії в Україні цього літа дійсно вражає. Найчастіше їх можна зустріти в Києві, Львові та Буковелі. Чому громадяни цієї арабської країни різко змінили напрямок для відпочинку? Що їх приваблює в нашій державі та з якими труднощами вони тут зіткнулися?Про це в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL розповіли самі туристи.

Чому туристи із Саудівської Аравії їдуть в Україну?


Головна причина – пандемія коронавірусу. Традиційно саудівці проводять літо в Європі, США, Грузії та інших країнах. Але COVID-19 вніс свої корективи. Низка країн посилила вимоги для перетину кордону, в багатьох державах неблагополучна ситуація із захворюваністю.

З цієї причини в Саудівській Аравії звернули увагу на Україну. З червня місцевий авіаперевізник FLYNAS організував щоденні прямі рейси Ер-Ріяд – Київ, трохи пізніше – Ер-Ріяд – Львів, Джидда – Київ. У нашу країну хлинув величезний потік туристів.


Сім'я із Саудівської Аравії в Києві.

Що кажуть про цей вибір самі саудівці? Чим привабливий для них український напрямок?

  • Туристам із Саудівської Аравії не потрібна віза для в’їзду в Україну
  • Їх пускають у країну навіть з одним щепленням від коронавірусу
  • В Україні влітку немає такої спеки, як у Саудівській Аравії (наприклад, у найближчі 10 днів температура вдень там буде близько +45 градусів, вночі близько +33 градусів)
  • Відпочити в нашій країні можна набагато дешевше, ніж у Європі або США
  • Українська природа подобається саудівцям, особливо водойми, поля і ліси. Те, чого в їхній країні просто немає
  • Багата історія України, безліч історичних пам’яток
  • Сприятлива криміногенна обстановка. За весь час відпочинку саудитів в Україні не виникло жодної подібної проблеми
  • Толерантні люди, зокрема щодо жінок, які носять нікаб (мусульманський жіночий одяг, що закриває все тіло, крім очей). Саудівці жодного разу не зіткнулися в Україні з образливим ставленням за ознакою національності чи віросповідання.
Погода в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді на найближчі 10 днів.

З якими проблемами в Україні зіткнулися туристи з Саудівської Аравії?

На жаль, досвід відпочинку саудитів у нашій країні показав цілу низку проблем, які необхідно вирішити – як на рівні окремих міст і туристичних локацій, так і на рівні окремих людей.

Отже, в чому проблеми?

Більшість українців усе ще не в змозі говорити англійською навіть на базовому рівні. Для саудитів, які не володіють ані українською, ані російською, це дійсно проблема. Проблеми з англійською виникали на кожному кроці, включаючи аеропорт, готелі, ресторани, пункти прокату машин.

Одна сімейна пара, яка вирішила самостійно погуляти Києвом, загубилася і бродила містом 4 години – ніхто з українців не зміг виразно розповісти їм англійською, як знайти дорогу в готель. Часто пояснити англійською не могли і водії таксі.

Дивно, але навіть у низці готелів і туристичних баз персонал не міг порозумітися не тільки англійською, а й російською. В їхньому арсеналі була тільки українська мова. Більшою мірою це стосується Львова та Карпат.

Саме тому часто саудівці в Україні потребують допомоги співвітчизників, які живуть у нашій країні.

Саудівці відпочивають у Києві.

Орендувати машину в Україні – справжня проблема. На відміну від західних країн, де оренду машини можна замовити одночасно з бронюванням готелю і її можна забрати прямо в аеропорту, в Україні турист стикається з величезними труднощами.

Скажімо прямо, саудівці – люди заможні, вони звикли до певного способу життя і не готові пересуватися на громадському транспорті, маршрутках тощо. Але як виявилося, ринок оренди машин в Україні перебуває в зародковому стані.

Часто гарної машини просто немає в наявності, а ціни на оренду тих, що є, явно завищені порівняно з європейськими. Саудівці також звернули увагу на незрозуміле ціноутворення.

Квартири і готелі в Україні – занадто мало і занадто дорого. Туристи із Саудівської Аравії надають перевагу винаймати квартири, де є кухня і можливість самостійно готувати собі їжу. Коли потік туристів був не дуже великим, квартири в Києві та Львові можна було знайти, але потім це стало справжньою проблемою. Довелося брати номери в готелях.

Знайти відповідне житло в Карпатах теж було проблематично. Наприклад, окремий будинок можна було орендувати за 5000-6000 гривень за ніч. З огляду на те, що туристи приїжджають у середньому на 2 тижні, сума оренди стає непідйомною навіть для них. Тому доводилося брати більш бюджетні, але й менш комфортні номери в готелях.

Арабському туристу ніде поїсти в Україні. Мережа арабських ресторанів у нашій країні також у зародковому стані. Таких закладів вкрай мало, а ті, що є, часто розташовані на околицях міста. Крім того, ціни в них також дуже завищені. Наприклад, в одному із закладів столиці за порцію традиційної арабської страви мансаф із рису і баранини запросили 1000 гривень.

Їх влаштували б ресторани індійської або турецької кухні, але і таких в Україні занадто мало. У Буковелі ані арабських, ані таких ресторанів немає взагалі. Що стосується ресторанів української кухні, то араби не довіряють їм, тому що знають, наскільки популярні в Україні страви зі свинини. На жаль, але на халяльну їжу тут розраховувати не доводиться.

Тест на коронавірус – де знайти лабораторію? Перед вильотом до Саудівської Аравії туристи повинні зробити ПЛР-тест на коронавірус. Тут вони також стикаються з проблемами. Іноземцю важко зрозуміти, де і як це зробити в Україні – країні, яка не розмовляє англійською.

Саудівці віддають перевагу відпочинку на природі.

Як туристи із Саудівської Аравії відпочивають в Україні?

Саудитів у нашій країні приваблює насамперед природа, а не міста. Вони проводять в Києві або Львові не більш ніж 1-2 дні, знайомляться з основними пам’ятками і їдуть у Карпати.

Там вони орендують житло, бажано ближче до річки чи озера, в тихому відокремленому місці, наприклад, десь у Верховині. Звичайний день арабської сім’ї в Карпатах – це приготування їжі на газовому мінігрилі, покупки в невеликих місцевих магазинчиках, релакс біля води.

До речі, через проблеми з їжею, про яку ми говорили вище, більшість туристів-саудитів намагається купити у місцевих жителів у Карпатах барана, зарізати його відразу на природі, а потім харчуватися цим м’ясом кілька днів. Благо, в номерах є холодильники. Цікаво, що деякі сім’ї везуть в Україну спеціальні набори посуду.

Туристи з Саудівської Аравії нейтрально ставляться до українців, які вживають на відпочинку алкоголь, адже Україна – вільна країна. Але вони намагаються триматися від таких подалі. Мусульманам алкоголь заборонений у будь-якому вигляді.

Жінки-туристки із Саудівської Аравії носять нікаб.

Що стосується нікабу, в який незмінно одягнені всі жінки із Саудівської Аравії, то тут правила не настільки суворі, як здається. Коли сім’я відпочиває у відокремленому місці на природі, жінка переодягається в більш звичний для нас одяг.

Крім того, жінки-саудитки зазвичай дуже товариські й доброзичливі, вони не проти поговорити з українками. Але на жаль, і тут головною перешкодою стає незнання мови.

Щодо фото жінок із Саудівської Аравії існує жорстке правило: її обличчя без нікабу не повинно засвітитися в соціальних мережах. Це буде розцінено як образа для чоловіка.

Зате саудівці дуже люблять викладати в соцмережі фото красивих місць України, зокрема, знятих за допомогою дрону. Такі ролики дуже популярні в їхньому середовищі.

Саудівці повернуться в Україну?

Так, туристи із Саудівської Аравії, які відпочили в нашій країні, запевнили, що готові приїжджати сюди знову і знову. Україна сподобалася їм. Треба просто вирішити кілька питань. За їхніми словами, головні наші плюси – хороші люди, спокійна обстановка в країні і прекрасна природа.

«Вам потрібно більше розповідати про Україну в соціальних мережах, більше рекламувати себе всіма мовами. Так, ми араби, але ми прості туристи. Ми приїжджаємо сюди, щоб познайомитися з вашою країною, культурою. Просто поважайте нас і допомагайте нам», – резюмували наші гості із Саудівської Аравії.

Залиште свій коментар