Український лікар перерахував нетипові симптоми COVID-19: буває навіть безсоння

Український лікар перерахував нетипові симптоми COVID-19: буває навіть безсоння

Симптомами, що вказують на зараження коронавірусом, можуть бути безсоння, сильна пітливість і навіть дратівливість. Пов’язано це з тим, що вірус вражає не тільки легені, але також мозок і серце.

Про нетипові ознаки коронавірусу розповів керівник першої міської клінічної лікарні Івано-Франківська Тарас Василик, пише «Укрінформ».


На думку медика, появу нових симптомів часто пов’язують з мутацією вірусу. Буває, що ознаки, які лікарі раніше не брали до уваги, тепер виявляються більш виражено.

Читайте також:   Ситуація критична: у Чернівецькій області трапився спалах COVID-19


Медик каже, що вірус може крім легень вражати мозок, серце, кишківник.

«У когось тиск підскочив, в інших — болять ноги, можуть бути проноси. Коли людина здає ПЛР-діагностику і виявиться, що вона позитивна, тоді ми розцінюємо ці симптоми як інфікування. Втім, на початку епідемії, багато людей з такими симптомами навіть не зверталися до лікаря. Наприклад, буває, що люди спостерігають катар верхніх дихальних шляхів (виділення з носа, набряк слизової, частий кашель. — Ред.) У кого такого немає протягом року? А це теж можуть бути банальні прояви COVID-19. Як і безсоння, і підвищена пітливість, і сильне роздратування… Мікровраження судин, що викликає коронавірус, може бути не лише в легенях, але і в головному мозку, в області серця, кишківника», — розповідає Тарас Василик.


Залиште свій коментар