Український інфекціоніст пояснив різницю між вакцинами CoviShield і AstraZeneca

Український інфекціоніст пояснив різницю між вакцинами CoviShield і AstraZeneca

Вакцини проти COVID-19 CoviShield (використовується в Україні на першому етапі прищеплювальної кампанії) та AstraZeneca ідентичні, обидва препарати затверджені до використання в особливих ситуаціях, таких як пандемія.Різниця полягає лише в географічному місці виробництва, оскільки виробникові дешевше виготовляти препарат в Індії. Про це на своїй сторінці в Instagram повідомив лікар-інфекціоніст Полтавської обласної інфекційної лікарні Роман Пономаренко. Він працює в стаціонарі із хворими на коронавірус від початку поширення цієї хвороби в Україні.

26-річний медик зазначив, що після того, як йому зробили щеплення, почав отримувати негативні коментарі про якість препарату.


Пономаренко вказав, що Serum Institute of India – один із найбільших виробників вакцин у світі – має ліцензію на препарат CoviShield від виробника AstraZeneca.

«Це не брудна вакцина з річки Ганг, хоча має в собі ГМО», – пожартував лікар.


До складу препарату входять частинки аденовірусу, в якому є «вбудований» глікопротеїн вірусу SARS-СOV-2.

Він підкреслив, що CoviShield рекомендували у ВООЗ, а також офіційно зареєстрували в Україні.

Вакцина виробництва Індії CoviShield

Вакцина виробництва Індії CoviShield

Пономаренко також зібрав хронологію випробувань цієї вакцини:

  • Квітень 2020-го – вакцину випробовували на тваринах (шимпанзе). Після отримання задовільних результатів почалася 2/3 стадія досліджень у Великій Британії, Індії, потім у Бразилії, Південній Африці та США.
  • 19.11.2020 – перший проміжний звіт (Великобританія) про ефективність вакцини, введеної з інтервалом у 12 тижнів, показав результат у 82,4%.
  • 8.12.2020 – Оксфордський університет оприлюднив перші результати третьої фази досліджень вакцини AstraZeneca.
  • 30.12.20 – Великобританія та Аргентина першими зареєстрували вакцину для екстреного медичного використання.
  • Наразі виробник очікує схвалення своєї вакцини в США, після остаточного оголошення результатів третьої фази досліджень.

На другий день після щеплення, як передає «Телеграф«, лікар відчував певний дискомфорт у місці уколу, проте температури та почервоніння не було.

«Ні роги, ні копита, ні хвіст у мене не виросли. Самопочуття хороше», – пожартував медик.

Залиште свій коментар