Українка з Кабула розповіла про звірства в аеропорту: «стріляли гумовими кулями»

Українка з Кабула розповіла про звірства в аеропорту: «стріляли гумовими кулями»

Україна продовжує операцію евакуації громадян з Афганістану. За останню добу з Кабула в Україну був здійснений ще один рейс, який доставив до Києва понад 80 осіб. Частина з них – громадяни України, частина – іноземці. Одна з евакуйованих українок розповіла, що відбувається в аеропорту Кабула.Як зізналася Українка Разіфа Малюта в ефірі програми «Сьогодні.Ранок«на телеканалі «Україна 24», їй дивом вдалося вибратися з міста, яке захоплене талібами.

«Наші люди там відкрили ворота, колючий дріт. Наші хлопці бачать цих людей, хочуть забрати, а їм не дозволяють вийти. Розумієте, відчай цих людей. Вони пишуть мені досі, що вони без води, без їжі вже три дні там», — розповіла Малюта про евакуацію.


Вона додала, що проти людей, які беруть штурмом аеропорт Кабула, почали застосовувати сльозогінний газ.

«Пишуть, що отруєні сльозогінним газом люди просто лежали там. Я бачила дітей всіх в крові, просто лежать, вони були як затоптані. Це був крик — дитячий, жіночий, чоловічий. Мені пощастило, що вдалося пройти до того, як почали пускати сльозогінний газ. Вони стріляли гумовими кулями — постійні черги, постійна стрілянина. Газ, стрілянина, і, якщо були проміжки, людей били просто палицями», — додала жінка.


Варто відзначити, що частина іноземних громадян, яка покинула Кабул на українському Іл-76, відправиться далі – до Франції, Туреччини, інших країн.

Кілька людей вирушили в міграційну службу за захистом, щоб отримати статус біженців. Ще частина — має посвідку на проживання в Україні та українське громадянство.

Найближчим часом з Афганістану планують евакуювати ще 100 українців.

Залиште свій коментар