Українка вишила найбільшу у світі книгу — Євангеліє від Матвія, яке визнали світовим рекордом

Українка вишила найбільшу у світі книгу — Євангеліє від Матвія, яке визнали світовим рекордом

Українка з Рівного Олена Медведєва вишила найбільший у світі фоліант. Вишита вручну книга – Євангеліє від Матвія важить 9 кг 400 г.Євангеліє визнали найбільшою вишитою вручну книгою у світі. Це офіційно підтвердила експертна комісія.

Робота майстрині вражає тим, що усі тексти вишиті однією голкою. Це 88 тисяч 700 знаків! Жінка вишивала книгу протягом двох років.


“Коли спілкувалися з “Книгою рекордів Гіннеса” і показували цю книгу, то навіть міжнародні судді дуже дивувалися, як це можна створити таке вручну. Тобто дуже детально вивчали, як зроблені сторінки, підібрана вишивка, ілюстрації й так далі. Насправді це велика мистецька робота, якою може пишатися не лише Україна, а й увесь світ”, – розповіла керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Майстриня Олена Медведєва наслідує стиль першодрукаря Івана Федорова і має власний запатентований шрифт. Олена використовує два кольори: чорний та червоний. Вишиває французькими нитками, а перші літери оздоблює орнаментами.


Це не перша вишита книга у колекції майстрині. Олена уже вишивала твори Івана Франка, Тараса Шевченка та Лесі Українки.

Раніше майстриня отримала відзнаку “Гордість міста” у Рівному, а у 2019-му році її вишиване Євангеліє увійшло до Книги рекордів України.

Сьогодні побачити колекцію майстрині можна у Рівному, в музеї Уласа Самчука.

Фото Суспільне. Рівне

Залиште свій коментар