Українка та росіянка спільно пронесли хрест у Страсну п’ятницю в Римі, попри критику в Україні (відео)

Українка та росіянка спільно пронесли хрест у Страсну п’ятницю в Римі, попри критику в Україні (відео)

Увечері 15 квітня у Страсну п’ятницю під час хресної ходи в Римі уродженки України та Росії удвох пронесли процесійний хрест, символізуючи примирення між народами. Це відбулося попри критику ідеї Ватикану в Україні. Висловився проти неї навіть голова Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук).Як повідомляє Vatican News, традиційну процесію очолював Папа Римський Франциск. Це була перша Страсна хода після дворічної перерви, пов’язаної з пандемією коронавірусу, – пише Оbozrevatel

Як відомо, українка Ірина та росіянка Альбіна пронесли процесійний хрест під час XIII стояння, присвяченого міркуванням про смерть Ісуса на Голгофі.


Українка Ірина (ліворуч) та росіянка Альбіна (праворуч) під час Хресної ходи в Римі.

Обидві жінки живуть в Італії уже близько 20 років. Вони працюють у відділенні паліативної допомоги, піклуючись про пацієнтів із важкими хворобами.


Коли хрест несли Ірина та Альбіна, текст стояння було змінено і в ньому звучали заклики до миру на землі.

Перед лицем смерті мовчання промовистіше за слова. Тому перебуваємо в молитовній безмовності, і хай кожен із нас у своєму серці помолиться за мир на всій землі”, – йшлося в тексті.

Директор Залу печатки Ватикану Маттео Бруні зазначив, що текст навмисно скоротили до мінімуму, аби люди змогли “покластися на молитву в мовчанні”.

На завершення хресної ходи Франциск також зачитав молитву, в якій просив Бога про “обеззброєння руки брата, піднятої на брата свого“.

“Приведи ворогів до рукостискання, щоб вони могли відчути взаємне прощення; обеззброй руку брата, підняту на брата свого, щоб там, де тепер ненависть, розквітла згода”, – сказав Папа Римський.

Про ідею Ватикану щодо несіння хреста українкою і росіянкою стало відомо 12 квітня. В Україні одразу ж закликали Папу відмовитися від неї, назвавши невчасною.

Зокрема посол України у Ватикані Андрій Юраш попередив, що реалізація задуму матиме конкретні небажані наслідки.

Розкритикував ідею й глава УГКЦ Святослав, натякнувши на її двозначність.

Вважаю таку ідею невчасною, двозначною і такою, що не враховує контекст військової агресії Росії проти України … особливо в контексті очікуваного другого, ще більш кривавого наступу російських військ на наші міста і села”, – наголосив він.

Залиште свій коментар