Україні загрожує четверта хвиля COVID-19: лікар розповів, як її уникнути

Україні загрожує четверта хвиля COVID-19: лікар розповів, як її уникнути

Четвертої хвилі коронавірусу, про яку нещодавно попередили в комітеті Верховної Ради з питань здоров’я нації, може і не бути. Її прогнозують на осінь цього року, але лікар-імунолог розповів, як її уникнути.Про це пише 24 канал.

На думку медика Бориса Донського, четвертої, осінньої хвилі коронавірусу, можна буде уникнути завдяки правильній кампанії з імунізації українців. Лікар-імунолог вважає, що нового спалаху захворювання не буде, якщо прищеплювати достатню кількість людей.


Медик каже, що поки в Україні немає нових «критичних» штамів коронавірусу, але ймовірність їх появи досить серйозна.

«Отже, якщо вони (небезпечні штами COVID-19. — Ред.) не з’являться, а досить потужна вакцинація відбудеться за літо, то на осінь я б не дивився так песимістично», — вважає медик.


Скільки українців потрібно прищепити від коронавірусу, щоб не було четвертої хвилі

Так, в оприлюдненому плані уряду до кінця року планується вакцинувати 22 млн населення України. За словами Донського, такої кількості було б достатньо, щоб виробився колективний імунітет. При цьому лікар сумнівається в оптимістичних планах на імунізацію.

«Є певні сумніви в реалістичності цієї цифри, оскільки за 2 місяці прищепили менш ніж півмільйона. Тому, я не знаю, як можна буде організувати 22 мільйони», — заявив лікар і додав, що якщо вакцинувати хоча б 10 млн осіб з різних регіонів, то четвертої хвилі може і не бути.

«Якщо за літо цих людей провакцинувати, тоді можна оптимістично прогнозувати, що восени 2021 року не буде нової хвилі коронавірусу», — пояснив Донський.

Залиште свій коментар