Українцям розповіли, які дві вакцини від COVID-19 можна комбінувати

Українцям розповіли, які дві вакцини від COVID-19 можна комбінувати

Названі сумісні вакцини для другого щеплення від коронавірусу. Якщо вакцина Moderna закінчиться в країні, то, українці, які вже вакцинувалися їй, можуть зробити повторне щеплення препаратом Pfizer.Про це в ефірі «України 24» повідомив провідний експерт МОЗ по боротьбі з COVID-19 Сергій Дубров.

Медик відповів на питання, чи можна поєднувати вакцини Moderna і Pfizer тим, кому не вистачає другої дози.


«Зараз, якщо говорити про можливість використання мРНК-вакцин Moderna або Pfizer, або після Moderna Pfizer, то ефективність є такою ж високою, оскільки це абсолютно однакові вакцини», — повідомив експерт.

Медик нагадав українцям, що зараз ще занадто ще рано говорити про третю дозу вакцинації.


«Ви знаєте про те, що в Ізраїлі з середини серпня введена третя доза для осіб старше 60 років, і США з 20 вересня також дозволяють третю дозу вакцинації для осіб, які були вакциновані ще в кінці 2020 року. Тобто у людей, які були вакциновані 8-9 місяців тому, зараз реєструють нові випадки захворювання, тому там дозволили третю дозу вакцинації. В Україні про це, мені здається, говорити ще рано», — сказав він.

Нагадаємо, що в Україні за минулу добу, 20 вересня, вакцинували від 36 029 осіб. Одну дозу отримали 21 118, повністю імунізовані — 14 911 осіб.

Залиште свій коментар