Українцям розповіли, коли чекати піку нової хвилі COVID-19

Українцям розповіли, коли чекати піку нової хвилі COVID-19

Пік нової хвилі коронавірусу в Україні очікується імовірно в листопаді 2021 року.Про це в інтерв’ю РБК-Україна повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, динаміка захворюваності в країні продовжує зростати. Найбільше число нових випадків зараження становить штам Дельта.


Пікові навантаження на медичну систему в МОЗ очікують у листопаді, каже головний державний санітарний лікар.

«Раніше ми, дійсно, вважали, що піковий рівень навантаження на систему охорони здоров’я припаде на листопад — грудень цього року. Зараз ми бачимо, що майже за всіма прогнозами такі пікові навантаження можуть бути раніше. Наскільки раніше-сказати важко, тому що ситуація розгортається досить швидко. Те, що ми бачимо точно – пікові навантаження будуть однозначно припадати на листопад. Але чи будуть вони зачіпати жовтень, або будуть відтягуватися на грудень – поки сказати важко», — розповів Кузін.


Він зазначив, що для кожного українця важливо розуміти, що вакцинація — це благо, а не шкода.

«Але у кожного українця зараз є можливість або відтягнути ці пікові навантаження, або не стати їх частиною. Для цього потрібно вибрати собі пункт щеплення, вибрати той препарат, яким хочете робити щеплення, і провакцинуватися. Зараз МОЗ максимально скоротив інтервали введення між двома дозами вакцини. Це зроблено для того, щоб якомога більше людей було охоплено щепленнями саме до початку епідемічного підйому захворюваності», — резюмував санлікар.

Залиште свій коментар