Українцям із субсидіями перерахують нормативи: платити за комуналку доведеться більше

Українцям із субсидіями перерахують нормативи: платити за комуналку доведеться більше

В Україні Кабінет міністрів планує на 50% скоротити норми споживання комунальних послуг, які використовують при розрахунку розміру субсидії. До цього в уряді вирішили їх підвищити на ті ж 50% на час карантину. В результаті самотній пенсіонер зі знижкою на комуналку отримає виплату в розмірі на 700 грн менше.Зазначимо, відповідно до чинних правил українці отримують субсидію, розмір якої залежить від їхнього доходу. З іншого ж боку гроші дають на оплату не всіх комунальних послуг, а тільки в межах нормативів споживання.

Скорочення норм на 50% пропорційно відобразиться і в розмірі знижки. Наприклад, пенсіонер у квартирі, площа якої становить 40 квадратних метрів, зараз може отримувати субсидію у розмірі близько 1780 грн, а за новими правилами її уріжуть до 1036 грн.


До речі, крім того, в уряді вже розробили проєкт постанови, який дозволить посилити перевірки. Зокрема, ті сім’ї, які не захочуть впускати інспекторів у свій будинок, автоматично позбудуться допомоги від держави.

Також нагадаємо, що вже восени в Україні можуть на 30-50% подорожчати електроенергія, опалення і гаряча вода. Разом зі зниженням субсидій левовій частці малозабезпечених сімей доведеться значно більше витрачати на оплату комуналки.


Залиште свій коментар