Українців переведуть на новий тариф на газ, а субсидії роздадуть всім нужденним, – Шмигаль

Українців переведуть на новий тариф на газ, а субсидії роздадуть всім нужденним, – Шмигаль

Українці після кінця опалювального сезону будуть купувати газ за новими, річними тарифами. Тим, хто не може сплачувати комунальні послуги, обіцяють відразу ж після звернення призначати субсидії.Про це 19 лютого під час години запитань до уряду заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Верховній Раді. «Реалізація нашої стратегії, яка складається з 8 кроків, також триває», – сказав він.

«Актуалізація інформації, що відбувається, як ми рухаємося. Один із рухів – максимальний тариф 6,99 грн за куб до кінця опалювального сезону. Це справедлива ціна. Про це свідчить те, що постачальники самі знизили ціну на газ у січні. Деякі компанії ставлять ціну навіть менше», – сказав прем’єр.


Також Шмигаль розповів про зниження тарифів на розподіл. НКРЕКП (Нацкомісія, що регулює сфери енергетики і комунальних послуг) встановила максимальний тариф 1,79 грн. Для 13 компаній цей тариф вже почав діяти. Уряд підписав меморандум з міськими головами, це гарантує, що тарифи на опалення і гарячу воду підвищуватися не будуть.

«Триває робота про запуск річних продуктів. Тоді споживачам буде зрозуміло, скільки вони будуть платити влітку, взимку, навесні», – додав Шмигаль.


Він зазначив, що Кабмін робить все, щоб компенсувати витрати на комуналку за допомогою субсидій. «Зараз в Україні 3 млн субсідіантов, ще 1,8 млн отримують пільги. Субсидій вистачить на всіх, хто цього потребує. Фінансування вже склало 5 млрд (у січні). Значно спростили доступ до субсидій, більшість отримує їх після звернення. 572 тис. сімей отримують близько 570 грн компенсації високих тарифів на електроенергію», – підсумував прем’єр-міністр.

Залиште свій коментар