Українців будуть по-іншому прищеплювати вакциною CoviShield: що зміниться

Українців будуть по-іншому прищеплювати вакциною CoviShield: що зміниться

В Україні вирішили використовувати зарезервовану для другої дози вакцину від коронавірусу CoviShield (індійська торгова назва Oxford-AstraZeneca). У підсумку інтервал між уколами може збільшитися до трьох місяців.

У Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я пояснили OBOZREVATEL, що перерва 4-12 тижнів між першим і другим щепленням – це норма.


Як повідомив LIGA.NET член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій, обговорення цієї теми почалося ще в лютому – після публікації в журналі The Lancet результатів масштабного дослідження ефективності вакцини в Британії.

Читайте також:   Лiя Axeджaкoвa: “Як тaк мoжнa бyлo вчинити?! Як можна було вчинити таке злoдiйcтвo? Я дyжe люблю Кpим – тaм мoє дитинcтвo, тaм мaмa з тaтoм лiкyвaлиcя.. Вiн чacтинa мoгo життя. Тa цe aбcoлютнo нe випpaвдoвyє це злoдiйcтвo!..”


На початку березня НТГЕІ рекомендувала Міністерству охорони здоров’я збільшити інтервал. На таке рішення підштовхнули результати британського дослідження, яке показало, що ефективність захисту щепленої особи вища у разі збільшеного інтервалу між дозами. Так, у тих, хто отримав другий укол через 12 тижнів, ефективність була 81,3%. Якщо препарат повторно ввели менш ніж через 6 тижнів – ефективність склала 55,1%.

«Ухвалено рішення максимально вакцинувати однією дозою «астри». Це дасть нам можливість застосувати 250 тисяч доз – тих, які були зарезервовані для другої дози (за планом 28 днів. – Ред.)», – повідомив Лапій.


Читайте також:   У Львівській області отруйні гадюки кусають людей просто на подвір'ї: як уберегтися

Він уточнив, що коректування схеми не стосується інших вакцин від COVID-19, які отримає Україна.

На сайті Міністерства охорони здоров’я незабаром має з’явитися відповідна інформація, повідомив доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб Національної медакадемії післядипломної освіти ім. Шупіка.

Зазначимо, що інше дослідження показало: одна доза «астри» під час вимірювання на п’ятий тиждень після уколу на 94% знизила частоту госпіталізацій людей у віці 80+, і хто все-таки заразився коронавірусом.

Залиште свій коментар