Українців будуть по-іншому прищеплювати вакциною CoviShield: що зміниться

Українців будуть по-іншому прищеплювати вакциною CoviShield: що зміниться

В Україні вирішили використовувати зарезервовану для другої дози вакцину від коронавірусу CoviShield (індійська торгова назва Oxford-AstraZeneca). У підсумку інтервал між уколами може збільшитися до трьох місяців.У Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я пояснили OBOZREVATEL, що перерва 4-12 тижнів між першим і другим щепленням – це норма.

Як повідомив LIGA.NET член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій, обговорення цієї теми почалося ще в лютому – після публікації в журналі The Lancet результатів масштабного дослідження ефективності вакцини в Британії.


На початку березня НТГЕІ рекомендувала Міністерству охорони здоров’я збільшити інтервал. На таке рішення підштовхнули результати британського дослідження, яке показало, що ефективність захисту щепленої особи вища у разі збільшеного інтервалу між дозами. Так, у тих, хто отримав другий укол через 12 тижнів, ефективність була 81,3%. Якщо препарат повторно ввели менш ніж через 6 тижнів – ефективність склала 55,1%.

«Ухвалено рішення максимально вакцинувати однією дозою «астри». Це дасть нам можливість застосувати 250 тисяч доз – тих, які були зарезервовані для другої дози (за планом 28 днів. – Ред.)», – повідомив Лапій.


Він уточнив, що коректування схеми не стосується інших вакцин від COVID-19, які отримає Україна.

На сайті Міністерства охорони здоров’я незабаром має з’явитися відповідна інформація, повідомив доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб Національної медакадемії післядипломної освіти ім. Шупіка.

Зазначимо, що інше дослідження показало: одна доза «астри» під час вимірювання на п’ятий тиждень після уколу на 94% знизила частоту госпіталізацій людей у віці 80+, і хто все-таки заразився коронавірусом.

Залиште свій коментар