Українці, які сплачують податки, отримають кредити під 5% на квартири та авто, – Зеленський

Українці, які сплачують податки, отримають кредити під 5% на квартири та авто, – Зеленський

Президент Володимир Зеленський анонсував програму «Українська мрія», яка дозволить платникам податків одержувати кредити під 5%. Гроші можна буде отримати на придбання нерухомості або електроавтомобіля, а також на здобуття освіти (зокрема для зміни професії).Про це глава держави заявив 1 грудня під час свого звернення до парламенту. Виступ транслювався на офіційному каналі Ради.

«Ми запускаємо програму «Українська мрія», за якою кожен громадянин, який чесно сплачує податки, зможе отримати кредит за ставкою 5% у гривні для придбання власної нерухомості, електромобіля та здобуття освіти чи зміни професії», – сказав президент.


Зазначимо, державний Ощадбанк надає іпотеку для українців під 12,99-15,99% річних (ставка залежить від терміну та розміру першого платежу). Кредит на вживане авто коштує до 8,99% річних. За нове авто доведеться переплатити до 19% річних.

Наразі в Україні працює програма кредитування під 7%. Але ресурс обмежено, є вимоги щодо площі, потрібен початковий внесок. У Мінфіні озвучували результати станом на жовтень: усього видали під 7% менш ніж 900 квартир. При тому, що лише у Києві 2020-го продали 40,5 тис. нових квартир (без урахування вторинного ринку).


Головна проблема: в Україні через високу інфляцію порівняно висока прибутковість по депозитах. Як наслідок, банкам доводиться встановлювати більш високі ставки за кредитами. А враховуючи, що довгострокове квартирне кредитування має багато ризиків, банкам невигідно видавати іпотеки.

Залиште свій коментар