Українці рятуються від COVID-19 ліками для худоби, – Голубовська

Українці рятуються від COVID-19 ліками для худоби, – Голубовська

Провідна інфекціоністка Міністерства охорони здоров’я (МОЗ), професорка Ольга Голубовська заявила, що українці почали самостійно лікуватися від коронавірусу препаратом для худоби.Зокрема, деякі використовують ліки івермектин. Про те, чим вони небезпечні й застереженнями щодо такого самолікування, вона поділилася в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Івермектин американці у своєму протоколі позиціонують. Найстрашніше, що у нас його немає, він тільки у ветеринарній практиці. Для людей не всі країни мають його в таблетованій формі», – наголосила медикиня.


За її словами, українці нині купують цей ветеринарний препарат і починають «не просто пити, а ще й вводити внутрішньом’язово».


«Але FDA (Управління з продовольства і медикаментів США. – Ред.), американці висловили застереження про супутні речовини, які розраховані в дозах на коней і на великих тварин, і це досить небезпечно», – пояснила Голубовська.

Івермектин – лікарський засіб, антипаразитарний препарат, який застосовується для лікування людини, свиней, великої рогатої худоби, коней і овець. Попередньо він показав активність проти SARS-CoV-2, що викликає захворювання на COVID-19, у лабораторних умовах.

Зокрема, вчені виявили, що івермектин на 75% знижує ризик зараження, госпіталізації і смерті від коронавірусу. Понад 30 випробувань у різних країнах світу показали «значні поліпшення на всіх стадіях захворювання», писало видання Daily Mail із посиланням на дослідження, опубліковане в рецензованому американському журналі Frontiers of Pharmacology.

Залиште свій коментар