Українці отримали платіжки за опалення: різниця становить до 300%

Українці отримали платіжки за опалення: різниця становить до 300%

Українці отримали нові платіжки за опалення у грудні. Через кілька морозних днів минулого місяця витрати на тепло в деяких будинках значно зросли. При цьому різниця в сумах у різних багатоповерхівках досягає 300%.Для порівняння, у грудні опалення квадратного метра житла у Києві в одному з будинків на вул. Чорнобильській обійшлося у 25 грн. Водночас на вул. Закревського, 85 у утепленому будинку за кожен квадрат довелося платити лише 18,45 грн.

У добре утеплених будинках витрати на опалення можуть становити лише 11 грн за квадратний метр. Водночас у будинках, де не утеплили стіни, вікно, комунікації, не встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП), за кожен квадрат доводиться платити понад 30 грн.


Як розповів OBOZREVATEL голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, минулого року ціни на опалення також обіцяли не піднімати, але в лютому «Київтеплоенерго» нарахували високі платіжки через морози. Оскільки морози тільки-но починаються, за словами експерта, не виключено, що ситуація може повторитися.

«Поки ми отримали тільки платіжки за грудень, а у нас січень-лютий – переважно два найхолодніші місяці, які впливають на платіжку. Тому я не поспішав би з висновками, що ми «без стресу» пройдемо опалювальний сезон. Я поки що в цьому не впевнений», – каже Попенко.


Залиште свій коментар