Українці можуть заробити на землі: де краще купувати ділянки і як будуть зростати ціни

Українці можуть заробити на землі: де краще купувати ділянки і як будуть зростати ціни

За рік земля в Київській області подорожчала на 10%: ціни на ділянки виросли з $1455 до $1597, йдеться в дослідженнях компанії SV Development. Цього року вартість може зрости ще на 15-20%, а в деяких найпопулярніших районах Київщини – на 30%. Це приваблює інвесторів, які купують ділянки і продають їх через кілька років з непоганим доходом.Про те, в які землі найвигідніше інвестувати і на що звернути увагу під час вибору ділянки, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Тягне до землі: як на ринок вплинув коронавірус


Епідемія COVID-19 і кілька локдаунів, які багато українців провели вдома, змусили споживачів задуматися про переїзд за місто. Попит зростає не тільки на будинки, а й на земельні ділянки під забудову, говорять опитані рієлтори. Наприклад, за сім місяців цього року продажі виросли в середньому на 15-20% порівняно з таким самим періодом минулого року.

Керівний партнер консалтингової компанії SV Development Сергій Степенко говорить, що в Київській області зараз підписується близько 3-4 тис. угод із продажу землі на місяць. Стільки ж приблизно продається і будинків.


«Інвестують у різні активи – від елітних ділянок і будинків в Обухівському районі до недорогих будинків із великими ділянками по $5 тис.», – говорить він.

Потенційних покупців на землю багато, розповідає рієлтор на ім’я Олександр, який попросив не називати його прізвище. Клієнти ретельно вибирають ділянки і хочуть побудувати будинок своїми силами – якість будівництва і використовувані матеріали в нових будинках їх не влаштовують, а купувати радянського типу дачі їм теж не хочеться. «Але є і зворотна тенденція, коли споживачі відразу шукають будинок із землею, оскільки не хочуть зв’язуватися з будівництвом», – говорить він. Тому інвестор може купити землю і через кілька років її перепродати, або побудувати на ділянці будинок і знайти на нього покупців і на цьому непогано заробити.

Наприклад, за кілька років земля в місці з хорошою транспортною розв’язкою і близькістю до озера або річки може подорожчати з $20 тис. до $50 тис. Якщо вкласти в будівництво будинку ще $70-80 тис., то цей актив можна продати за $150 тис. Операцію краще проводити через три роки після оформлення права власності, оскільки це допоможе уникнути підвищених податків. А це 6,5% від вартості будинку з ділянкою, з яких 5% додатковий податок і 1,5% – військовий збір.

Які ділянки найкраще вибирати

Найбільшим інтересом у покупців користуються ділянки в радіусі 30 кілометрів від Києва – їздити на роботу або на дачу у вихідні на більш тривалі відстані погоджуються не всі. Найпопулярніші землі в Житомирському напрямку через хорошу транспортну розв’язку, активно забудовується Києво-Святошинський район (середня ціна на землю – $2325 за сотку). Покупці цікавляться ділянками в Обухівському (ціна – $1956 за сотку) та Вишгородському районах (середня вартість – $1529 за сотку).

Менш популярними є ділянки в Бориспільському (середня ціна – $1762), Броварському ($ 1 294 за сотку) і Макарівському районах ($930 за сотку) Київської області.

Як вибрати ділянку для перепродажу? Перше, радять рієлтори, потрібно перевірити державний акт на землю. З копією цього документа потенційний покупець може йти до юристів або до нотаріуса.

Важливо, щоб цільове призначення землі було під забудову. Якщо ділянка розташована в садовому кооперативі, то це згодом створить багато проблем. З 1 липня ділянки в товариствах підпадають під категорію земель сільськогосподарського призначення, а, значить, майбутнього покупця будуть детально перевіряти – за всіма реєстрами і вимагати довідки про джерело походження коштів. Це звузить кількість потенційних клієнтів у майбутньому.

Друге, на що потрібно звернути увагу, – це близькість комунікацій. Перед придбанням ділянки інвестор повинен зрозуміти, скільки часу і коштів знадобиться для під’єднання електрики і газу. Які до ділянки є під’їзні шляхи, чи вони асфальтовані або доведеться їхати кілька кілометрів бездоріжжям. І головне – хто займається обслуговуванням містечка, кооперативу – вивезенням сміття, охороною, чищенням снігу тощо.

Близькість до річки, озера чи лісу відіграє важливу роль для майбутнього покупця, більшість яких – сім’ї з дітьми. «Є хороше правило для інвесторів – потрібно завжди вибирати такий актив, який би ви хотіли купити самі», – додає рієлтор Олександр. Якщо все підходить, можна сміливо купувати актив.

Залиште свій коментар