Україна заради кредиту МВФ погодилася обмежити зарплати та підвищити тарифи – документ

Україна заради кредиту МВФ погодилася обмежити зарплати та підвищити тарифи – документ

Кабінет міністрів на вимогу МВФ погодився не підвищувати мінімальну зарплату на рівень, що перевищує інфляцію плюс 2%. Так у 2022-му мінімалка збільшиться лише на 3%. Крім того, в меморандумі з Фондом передбачено: підвищення тарифів на рівень вище за собівартість, запровадження високих штрафів за борги по комуналці.Крім того:

Тарифи на газ підвищать на рівень вищий за собівартість, але збережуть субсидії. «Ми продовжимо наші зусилля, що спрямовані на запобігання поверненню квазіфіскальних дефіцитів у секторі природного газу шляхом встановлення тарифів на рівні, що вищий за собівартість, і при цьому забезпечуватимемо захист уразливих верств населення», – йдеться в документі.


За борги по комуналці штрафуватимуть. «Ми розробимо відповідні інструменти для ТКЕ, щоб забезпечити стягнення платежів із домогосподарств (у тому числі за рахунок збільшення штрафів та спрощеного правозастосування)», – написано в меморандумі.

Не обмежуватимуть тарифи на газ та переглянуть тарифи на опалення. «Ми зобов’язуємося не вводити жодного обмеження цін на газ, що поставляється домогосподарствам, а також гарантувати, що оптові ціни будуть визначатися на прозорому та ефективному ринку. Ми також забезпечимо, щоб усі тарифи на опалення, що визначаються місцевими органами влади, було переглянуто», – написано в документ.

Залиште свій коментар