Україна успішно атакувала головний судноремонтний завод у Криму: ISW оцінили наслідки

Україна успішно атакувала головний судноремонтний завод у Криму: ISW оцінили наслідки

Атакований судноремонтний завод «Залив» у Керчі є найбільшим судноремонтним заводом у Східній Європі.Ввечері 4 листопад ЗСУ завдали успішних ударів по російській морській та портовій інфраструктурі на суднобудівному заводі «Залив» у Керчі. Внаслідок атаки було пошкоджено судно-ракетоносій «Аскольд».

Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).


Американські аналітики зазначають, що судноремонтний завод «Залив» є найбільшим судноремонтним заводом у Східній Європі та, ймовірно, основним ремонтним об’єктом для ЧФ у Криму після успішного удару України по російському державному судноремонтному заводу «Севморзавод» у Севастополі у вересні цього року.

«Ступінь пошкодження ремонтних потужностей на суднобудівному заводі «Залив» невідома, хоча наявні супутникові зображення свідчать про те, що український удар, ймовірно, не завдав шкоди, яка б порушила його роботу в середньо- та довгостроковій перспективі, на відміну від попереднього удару на об’єкт Севморзавод», — йдеться у повідомленні.


Суднобудівний завод «Залив» планував побудувати 14 бойових кораблів, призначених для ЧФ у період з 2016 по 2021 рік, зокрема вісім корветів проєкту 22800 «Каракурт». За даними ISW, лише три корвети спущені на воду.

Залиште свій коментар