Україна поки не готова оцінити вибори в Білорусі, але «засуджує насильство і закликає до діалогу» — очільник МЗС

Україна поки не готова оцінити вибори в Білорусі, але «засуджує насильство і закликає до діалогу» — очільник МЗС
Міністерство закордонних справ України засуджує насильство на протестах у Білорусі, закликає владу звільнити затриманих та розпочати діалог з суспільством. Водночас оцінити результати виборів у МЗС поки не готові.

Про це заявив очільник відомства Дмитро Кулеба вранці 12 серпня в інтерв’ю «Радіо НВ».«Для України право на мирний протест є невід’ємною частиною політичного і суспільного життя, тому ми маємо великий досвід і можемо вже зараз сказати, що відсутність діалогу призводить до загострення протистояння, ослаблює країну, і цим ослабленням завжди користуються зовнішні гравці», — наголосив міністр і додав, що Росія зацікавлена в ослабленій Білорусі.

Кулеба побажав «білоруським сусідам» вийти на шлях діалогу та знайти «громадський баланс», який забезпечить суверенність і незалежність країни.


У МЗС України наголошують, що поки не готові оцінити результати президентських виборів в Білорусі, які відбулися 9 серпні спровокували масові протести в країні, і повідомили, що наразі у відомстві «уважно відстежують ситуацію».

Яка була реакція на протести раніше


Наступного дня після виборів та першої ночі протестів країни «Люблінського трикутника» — Україна, Польща та Литва — виступили зі спільною заявою щодо масових акцій протестів у Білорусі. Там були «глибоко стурбовані ескалацією ситуації і закликали владу утриматися від застосування сили та звільнити всіх затриманих». Там також закликали до діалогу і запропонували допомогу у його сприянні.

Перед цим на ситуацію в Білорусі відреагував президент України Володимир Зеленський. Він закликав до терпимості та відмови від вуличного насильства. А серед українських депутатів згоди щодо подій в Білорусі немає.

Залиште свій коментар