Україна оголосила про створення альянсу з Британією та Польщею

Україна оголосила про створення альянсу з Британією та Польщею

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оголосив про створення українсько-польсько-британського формату співпраці

Про це він заявив на спільній пресконференції з очільницею МЗС Великої Британії Ліз Трасс, передає Еспресо.TV.«Сьогодні ми маємо честь і приємність повідомити про започаткування Україною, Великою Британією та Польщею нового тристороннього формату співпраці. Ми оголошуємо саме про започаткування цього тристороннього українсько-польсько-британського формату. У спільній заяві йдеться про те, що Велика Британія та Польша стоятимуть пліч-о-пліч з українським народом у зусиллях із захисту суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів», — сказав Кулеба.

Міністр додав, що Польща та Велика Британія допомагатимуть обороняти України.


«Ми зосередимо свої зусилля на економічній, торговельній, енергетичній співпраці та боротьбі з дезінформацією. Окрему увагу три наші країни будуть приділяти  підтримці «Кримської платформи». Я щиро вдячний своїм колегам, це наш спільний продукт, над яким ми будемо надалі ретельно працювати, для того, щоб цей формат був максимально прагматичним, довгостроковим і результативним. Впевнений, що наша тристороння взаємодія стане дієвою запорукою, безпеки, миру і розвитку в Європі», — підсумував Кулеба.

Пізніше на сайті МЗС з’явилась спільна заява щодо тристороннього формату.


«Україна, Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії та Республіка Польща мають глибокі історичні зв’язки, засновані на спільних цінностях, спільній відданості миру і безпеці та спільній історії протистояння агресорам, які загрожують свободі в Європі», — йдеться в документі.

Сторони зазначили, що «кожна європейська держава вільна обирати або змінювати свої заходи безпеки, включаючи договори про союз, і що жодна держава не може розглядати будь-яку частину Європи як сферу свого впливу»

«Наші три країни посилюватимуть спільну роботу для забезпечення стабільності та посилення стійкості України, зміцнюючи демократію на кордоні у Східній Європі. З цією метою ми сьогодні домовилися розробити тристоронній меморандум про співпрацю. Це продемонструє нашу відданість подальшому зміцненню стратегічного співробітництва та взаємодії між нашими трьома державами щодо найбільш пріоритетних питань підтримки України», — написано у заяві.

Країни заявили, що будуть працювати разом над просуванням співпраці.

«Вона включає, але не обмежується координацією підтримки Міжнародної Кримської платформи, посиленням співробітництва з питань кібер- та енергетичної безпеки, а також зміцненням стратегічних комунікацій для протидії дезінформації», — йдеться у документі.

У тексті вказано, що Велика Британія та Польща продовжуватимуть надавати Україні підтримку.

«Стоячи з Україною в єдності перед обличчям триваючої російської агресії та залишаючись повністю відданими тому, щоб стояти поруч з українським народом у його зусиллях із захисту суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», — підсумували в заяві.

 

Залиште свій коментар