У Харкові позбавили російську мову статусу регіональної: залишилися ще чотири області

У Харкові позбавили російську мову статусу регіональної: залишилися ще чотири області

Харківський окружний адміністративний суд позбавив російську мову статусу регіональної. Його було надано рішенням міськради від 2012 року.Про це у Facebook повідомив один з ініціаторів звернення Святослав Літинський. Він також оприлюднив витяг із рішення суду. Водночас стало відомо, у скількох областях російська залишається регіональною мовою (щоб подивитися документ, доскрольте сторінку до кінця).

«Чотири роки судів, три судові провадження – і це сталося. У Харкові скасовано регіональну мову. Чотири роки знадобилося Харківській обласній прокуратурі, щоб виконати наші клопотання і численні рішення судів та подати відповідний позов», – пояснив Літинський.


Так суд визнав протиправним і недійсним рішення Харківської міськради «Про реалізацію положень закону про засади державної мовної політики».

Зазначимо, що статус регіональної російська мова отримала завдяки закону Колесніченка-Ківалова, який у 2018 році було визнано неконституційним.


Рішення суду про російську мову в Харкові.

В офісі Уповноваженого із захисту державної мови заявили, що російська залишається регіональною мовою в чотирьох областях. Це Дніпропетровська, Луганська, Миколаївська та Одеська.

«На сьогодні не скасовано рішення окремих органів місцевого самоврядування про функціонування та надання російській мові статусу регіональної на території Дніпропетровської та Луганської областей, а також окремих населених пунктів Миколаївської та Одеської областей та Болградського району Одеської області», – йдеться у відповіді на запит «Радіо Свобода».

Пост Святослава Літинського.
Залиште свій коментар