У ВООЗ розповіли, коли чекати нового спалаху COVID-19 в Україні: з вакцинацією є проблема

У ВООЗ розповіли, коли чекати нового спалаху COVID-19 в Україні: з вакцинацією є проблема

Нова хвиля коронавірусу в штамі Дельта загрожує широко поширитися в Україні вже до кінця серпня. Попри позитивну динаміку вакцинації серед українців, основні групи ризику населення продовжують залишатися в меншості, а це дає серйозні підстави для тривоги щодо масштабу третьої хвилі.Про це в інтерв’ю виданню УНІАН розповів голова Бюро Всесвітньої організації здоров’я в Україні, лікар Ярно Хабіхт. Він вказав, що у світлі прийдешньої небезпеки пріоритетність у наданні щеплень повинна бути надана саме літнім людям і медичним працівникам.

«Зараз в Україні щеплено близько 10% літніх людей. Це, звичайно, зовсім незадовільний показник. В умовах обмеженої пропозиції все-таки варто зробити акцент на тих, хто може отримати серйозні наслідки та ускладнення під час захворювання, а також на тих, хто має високий ризик зараження у зв’язку з постійним контактом із носіями COVID-19», – вказав Хабіхт.


Також він додав, що період гострої інфекції та госпіталізації може початися наприкінці літа-початку осені 2021 року і розтягнутися аж до зими.

«Здебільшого це залежить від дій Кабміну, темпів масової вакцинації та вимушених обмежень, які може ввести уряд за рекомендацією МОЗ», – наголосив він, додавши, що саме зараз населення має взяти на себе відповідальність і пройти вакцинацію, щоб максимально пом’якшити можливі наслідки штаму Дельта.


Відзначимо, що на сьогодні повноцінну імунізацію після двох щеплень від коронавірусу отримали понад 1,6 млн українців.

Залиште свій коментар