У Тернополі 3-річна дівчинка потонула в аквапарку: лікарі запустили серце після клінічної смерті

У Тернополі 3-річна дівчинка потонула в аквапарку: лікарі запустили серце після клінічної смерті

У Тернополі 3-річна дівчинка потонула в басейні аквапарку на території готельно-розважального комплексу. Запустити серце і повернути дитину до життя вдалося хірургу й анестезіологу, які відпочивали в цьому центрі й випадково опинилися поруч.Дівчинка провела деякий час у реанімації – під наглядом саме тих медиків, які успішно надали їй допомогу в аквапарку. Потім її перевели в соматичне відділення. Про це повідомляється в сюжеті ТСН від 18 травня (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Мама дитини відмовилася зніматися на камеру, тому що звинувачує перш себе за недогляд. Молода жінка відпочивала біля басейну розважального комплексу з трьома малюками – доглядала за своєю 3-річною дівчинкою і двома дітьми своїх друзів. За її словами, вони купалася в підлітковому басейні. Як потонула її дочка, жінка не помітила, а побачила тільки тоді, коли дівчинка лежала на поверхні води без свідомості.


Аквапарк, де стався інцидент

Мама витягла дитину з басейну. «Я почала кричати і підбігли лікарі», – згадала вона.

Спочатку дитині надавав першу допомогу медпрацівник розважального закладу, але безуспішно. Це підтверджує і анестезіолог Юрій Голінка, який врятував дівчинку. Він із цікавості підійшов до натовпу людей, що зібралася на краю басейну.


Юрій Голінка

«Дитина вже була синюшна, у неї вже практично не було дихання. Вона вже була у важкому стані», – розповів лікар-анестезіолог Тернопільської обласної дитячої лікарні.

Він вирішив втрутитися в ситуацію, зрозумівши, що персонал не справляється. «Вони надавали медичну допомогу, але не повністю коректно», – пояснив він.

Лікар відсунув персонал і почав реанімувати дитину: спочатку очистив ротову порожнину, послухав її серце, яке вже не билося. Чоловік покликав друга – хірурга цієї ж лікарні – і вони вдвох почали реанімувати дівчинку.

«Дитину я вже побачив у стані клінічної смерті, був я ще з колегою, і в той момент ми почали реанімаційні заходи», – згадав хірург, в.о. завідувача відділенням інтенсивної терапії та анестезіології обласної дитячої лікарні Сергій Цісарський.

Лікарі розповіли, що під час того, як вони рятували дівчинку, вислуховували від людей і персоналу критику та претензії.

«Ти не так робиш, всі знають… Знаєте, як наші люди все всі знають?!» – згадав хірург.

«Їм було дуже дивно, що я починаю «мучити» дитину і чого я починаю її по грудній клітці бити», – сказав анестезіолог.

Мама з дитиною в лікарні

Коли приїхала швидка допомога, дівчинка вже ожила. «Уже було серцебиття, самостійне дихання і дитина вже порожевіла», – розповіла меддиректорка Центру екстреної медичної допомоги Тернополя Ганна Мончак.

Швидка доставила дитину в реанімацію, де працюють медики-рятувальники. Вони залишили розваги, розвезли власні сім’ї по домівках і вже через півгодини були в своєму відділенні поруч із маленькою пацієнткою.

Я

Залиште свій коментар