У США після смерті 10-річної дитини виявили спалах чуми

У США після смерті 10-річної дитини виявили спалах чуми

Чума — важке інфекційне захворювання, яке за відсутності лікування може призвести до смерті людини.У США штаті Колорадо органи охорони здоров’я розслідують можливий спалах чуми після того, як на початку липня вперше від 2015 року померла 10-річна дитина, імовірно, від ускладнень, які пов’язані з цим захворюванням.

Про це пишуть Dailymail і WGN9.


Відомо, що померла дитина жила в окрузі Ла-Плата на південному заході Колорадо. Після загибелі дівчинки фахівці почали лабораторну перевірку. Її результати показали, що одразу в шести округах цього штату були лабораторно підтверджені повідомлення про чуму у тварин, а також бліх.

Уточнюється, що ще 18 травня було опубліковано заяву із закликом до жителів вжити заходів обережності після того, як в окрузі Ель-Пасо була виявлена заражена білка.


«Чума присутній в Колорадо, принаймні, від 1940-х років, і випадки зараження диких гризунів в штаті реєструються все частіше. Хоча ми спостерігаємо велику активність чуми протягом літа, хворобу можна виявити у гризунів цілий рік і іноді передається іншим видам диких тварин, а також домашнім кішкам і собакам», — сказав лікарка Дженніфер Хаус.

Зазначається, що від 2005 до 2020 років в штаті зареєстровано 22 випадки чуми. Дев’ять з них — в графстві Ла-Плата. За даними Colorado Public Radio, в 2015 році у всій країні від чуми померли чотири людини, зокрема, двоє з Колорадо: дорослий з округу Пуебло і підліток з округу Ларімер.

Відомо, що це захворювання викликається бактеріями, які здатні передаватися людині через укуси інфікованих бліх або ж під час контакту з інфікованими тваринами.

Медики кажуть, що у разі раннього виявлення чума лікується. Більшість симптомів дуже схожі на грип: лихоманка, озноб, головний біль, слабкість і кашель. Інфекція часто призводить до хворобливості або збільшення лімфатичних вузлів і зміни кольору шкіри. Людям рекомендується триматися подалі від гризунів, зокрема і від білок.

Залиште свій коментар