У Швейцарії 16 людей померли після вакцинації від коронавірусу: що відомо

У Швейцарії 16 людей померли після вакцинації від коронавірусу: що відомо

У Швейцарії повідомили про смерть 16 щеплених від COVID-19 громадян. Вік померлих в середньому становив 86 років, і більшість із них раніше мала серйозні захворювання.Про це йдеться на сайті швейцарського регулятора Swissmedic.

Зазначається, що всі летальні випадки проаналізовано «особливо ретельно» і, попри зв’язок у часі, жодних доказів на користь того, що причиною смерті стала саме вакцинація, не виявлено. «Органи управління ліками в інших країнах і ВООЗ приходять до аналогічних результатів при оцінці смертності, що співпала в часі з вакцинацією від COVID-19», — наголосили в регуляторі.


Загалом у Швейцарії зареєстрували 364 повідомлення про побічні ефекти після щеплення від коронавірусу, 199 із них пов’язують із препаратом від Pfizer/BioNTech, а ще 154 — з вакциною від Moderna. В іще двох випадках виробника не вказують.

«Більшість звітів стосувалася жінок (67%), чоловіки отримали побічні ефекти в 28,3% випадків, а в деяких звітах (4,7%) стать не була вказана, — додається у повідомленні. — 74% повідомлень були класифіковані як несерйозні. У цих звітах повідомлялося про найбільш поширені реакції в місці ін’єкції (почервоніння, свербіж, біль і набряк), головний біль, лихоманка».


Також після вакцинації препаратом Moderna пацієнти скаржилися на шкірні реакції в області місця ін’єкції або на руці.

Ще 95 повідомлень (26%) класифікували як серйозні. У цих випадках найчастіше були скарги на оперізуючий лишай, лихоманку, головний біль, зараження COVID-19 та алергічні реакції, у чотирьох з яких спостерігали анафілаксію.

«Звіти про побічні ефекти, які були отримані і проаналізовані досі, не змінюють позитивного профілю користі та ризику COVID-вакцин», — підсумували в Swissmedic.

Залиште свій коментар