У Росії заявили про готовність виробництва їхньої вакцини в Харкові: з’явилася реакція української компанії

У Росії заявили про готовність виробництва їхньої вакцини в Харкові: з’явилася реакція української компанії

Росіяни заявили, що готові виробляти в Україні свою вакцину від коронавірусу «Супутник V», яка не пройшла всіх стадій клінічних випробувань. Водночас фармацевтична компанія у Харкові нібито вже «налагодила випуск готової форми», проте в «Біолік» спростували цю інформацію.Про це сказано на сайті Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) за підсумками зустрічі його гендиректора Кирила Дмитрієва, директора дослідницького центру (НДЦЕМ) імені Гамалії Олександра Гінцбурга і глави політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука.

«РФПІ і НДЦЕМ ім. Н. Ф. Гамалії готові виробляти вакцину в Україні й подати документи для її реєстрації державними регулювальними органами. Випуск готової форми вакцини на території України вже налагодила одна з провідних фармацевтичних компаній – АТ «Біолік». Виробничі потужності «Біолік», на яких здійснюватиметься випуск вакцини, відповідають усім чинним вимогам стандарту GMP», – йдеться в повідомленні.


Зазначимо, що компанія «Біолік» зареєстрована в Помірках під Харковом.

Компанія "Біолік" зареєстрована в Помірках.

Водночас «Depo.Харків» із посиланням на джерело в правоохоронних органах пише, що інформація про налагодження виробництва в Харкові не підтвердилася.


«Під час перевірки інформації і спілкування з керівництвом АТ» Біолік «зазначена інформація не підтвердилася», – сказав співрозмовник.

Пізніше на сайті компанії з’явилося спростування. В «Біолік» підкреслили, що у них є можливості для виробництва вакцини, але кроки для цього вживатимуться тільки після її державної реєстрації в Україні.

«АТ «Біолік» на підписувала ніяких контрактів, не отримувала ніяких трансферних технологій щодо виробництва вакцини «Супутник V» або будь-яких інших вакцин проти коронавірусу, і ніколи не виробляла таких вакцин на технологічній базі компанії. АТ «Біолік» проводить виробничу діяльність виключно відповідно до чинного законодавства України та виробництво будь-якого лікарського засобу можливе лише за умови його державної реєстрації», – йдеться в заяві.

Залиште свій коментар