У Полтаві знесли пам’ятник російському полководцю Суворову через “елементи радянської пропаганди”

У Полтаві знесли пам’ятник російському полководцю Суворову через “елементи радянської пропаганди”
Спочатку монумент стояв у дворі київського військового ліцею імені Івана Богуна.

У Полтаві демонтували пам’ятник відомому російському полководцю Олександру Суворову. Аргументували знесення тим, що статуя “не є пам’яткою історії, мистецтва, культури, архітектури, містобудування, науки й техніки” та несе в собі “елементи радянської пропаганди”.



Про це повідомив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар на сторінці у Facebook.

Відомо, що спочатку цей пам’ятник полководцю стояв у дворі київського військового ліцею імені Івана Богуна. Але керівництво ліцею вимагало його прибрати. Надалі Суворов “поїхав” як експонат до Полтавського музею важкої бомбардувальної авіації (філія Національного військово-історичного музею).


Але невдача і там монументу не дали життя. Директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович направив у музей листа, в якому закликав демонтувати пам’ятник.

“Він був виготовлений у 1974 році скульптором-аматором, а тому питання його художньої цінності відкрито. Зазначений пам’ятник був одним з елементів радянської наочної агітації та пропаганди, що втратила своє значення після набуття Україною Незалежності. Отже, доцільність музеєфікації та експонування цієї пам’ятки може розглядатися у контексті монументальної пропаганди епохи СРСР”, – повідомив Дробович.


Керівництво музею пішло на зустріч і вирішило демонтувати спірний експонат.

“Констатую конструктивний підхід дирекції музею. Непорозуміння, помилку виправлено. Полтава виявилася негостинною до ката українського та польського народів. Десь менше, ніж пів року простояв”, — резюмував Пустовгар.

Довідка

Олександр Суворов (1730-1800) мав титул графа, був генералісимусом Російської імперії та основоположником російської військової теорії. Нагороджений усіма відомими російськими орденами на той час, і сімома іноземними. В історії він прославився тим, що всі його битви були виключно наступальними, а всі 60 боїв, у яких брала участь його армія, закінчилися беззастережною перемогою.

Залиште свій коментар