У Pfizer заявили, що двох доз її COVID-вакцини «недостатньо» для захисту від «Омікрона»

У Pfizer заявили, що двох доз її COVID-вакцини «недостатньо» для захисту від «Омікрона»

Водночас у Pfizer зауважили, що наразі невідомо, як довго бустерна доза може забезпечувати захист від «Омікрона».Генеральний директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що дві дози розробленої фармкомпанією вакцини проти COVID-19 можуть не забезпечувати надійного захисту від нового штаму коронавірусу «Омікрон».

Відповідне твердження він озвучив у понеділок, 10 січня, повідомляє CNBC.


«Двох доз недостатньо для «Омікрона», — висловився Бурла, наголосивши на важливості бустерної дози. — Третя доза нинішньої вакцини забезпечує непоганий захист від смерті та пристойний захист від госпіталізацій».

За словами очільника Pfizer, «Омікрон» є більш небезпечним за попередні варіанти, оскільки має десятки мутацій і може частково обійти захист, що забезпечується двома щепленням Pfizer.


Водночас він зауважив, що наразі незрозуміло, як довго бустерна доза забезпечуватиме захист від коронавірусу. «Питання у тому, як довго зберігається захист після третьої дози», — вказав Бурла.

Дослідники з Великої Британії раніше інформували, що дві дози вакцин Pfizer або Moderna лише приблизно на 10% ефективні для запобігання зараженню «Омікроном» через 20 тижнів після другого щеплення.

Водночас бустерна доза на 75% ефективна для запобігання симптоматичній інфекції та на 88% ефективна для запобігання госпіталізації.

Залиште свій коментар